הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

בזוגיות טובה ומחפשים עזרה

יוסי(20.5.2018, 19:29)

שלום, אני אתחיל בלספר את הרקע עלינו לאחר מכן את הבעיה.
אני וחברה שלי 6 שנים יחד, אנחנו מגיל 16 יחד, עברנו את הצבא, היא התשחררה מיד בתום השנתיים ואני הייתי בקבע שנה, והשתחררתי לפני כחצי שנה, היא בשנה השניה של הלימודים.
מערכת היחסים ביננו מאוד טובה, אנחנו יודעים להכיל אחד את השני, להקשיב אחד לשני, להבין את הצד השני ולדעת לסלוח ברגעי משבר. אתחיל ואומר שזאת הבעיה היחידה שאנחנו לא מצליחים לפתור, אך לא רוצים להרים ידיים ולגמור את מערכת היחסים שבנינו.
בעבר הבטחתי לה שברגע שאכנס לקבע אנחנו נתקדם ונתארס ונעבור לגור ביחד אך זה לא קרה בגלל שכנראה אני לא הייתי מוכן נפשית ורגשית לכך. השתחררתי ומצאתי את עצמי מחפש עבודה והיא בינתיים היתה לומדת, עד שמצאתי עבודה נורמאלית לקח לי 4 חודשים ואני הרגשתי שזה הרגע להציע נישואין, באותו הרגע חברה שלי התעוררה ואמרה לי שאתה משקר לגבי הקשר שלנו ואתה לא מתקדם לשום מקום ולא מנסה לקדם. אני כן רוצה לקדם אך באותו הרגע עדין לא התחלתי לקדם למטרת אירוסין אלא רק המחשבה לקחתי אותה ברצינות יותר. לפני כחודש עוד פעם התעוררה את אותה השיחה שאני לא עושה כלום ונמאס לי לחכות ובאותו הרגע גם התעוררה האימרה שאני לא מעוניינת לחוות את הרגע כשאני יודעת שהוא יקרה. ושאני לא רוצה לחיות עם ההרגשה שזה קרה בגללי.. אני אמרתי לה שזה ממש לא נכון ושאני עושה זאת כי אני רוצה את זה וזה בא ממני.. וכך כמעט כל שבוע כשאני מתחנן להציע לה בסוף החודש אני שומע וחווה את זה שהיא לא מעוניינת לחיות עם ההרגשה הזאת. מצד שני אני שואל אותה מה היא רוצה לעשות אז היא כן אומרת לי שהיא רוצה להתחתן איתי אבל מצד שני היא לא רוצה לחיות עם ההרגשה שזה בא כאילו ממנה ובא לה שזה יהיה הרגע הכי מרגש בחיים שלה.
אני לא מצליח להוריד לה את המחשבה הזאת ולנטרל אותה מלחשוב כך. חשוב להגיד שוב שאנחנו מאוד אוהבים וכן טוב לנו ויוצא שיש מרכיב באמצע שמפריע לנו שאנחנו לא מצליחים להוריד אותו על מנת שנוכל עכשיו להתקדם.