הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מהי מטרת הטיפול הזוגי?

ד"ר אורן חסון(24.5.2018, 20:17)

דנה יקרה,

האמת היא שלא הבנתי לגמרי למה הוא הסכים. הוא אמר לך "אני אלך ואת תראי בדיוק מי את ואיך את מתנהגת". האם זה אומר אני אלך בלעדייך, או אנחנו נלך ביחד, כלומר, אני אבוא איתך?

אם הוא אמר "אנחנו נלך", לכי איתו בלי לחשוב פעמיים. ממילא הוא כנראה חושב שהוא בסדר ואת לא. כך שזה לא חדש. לכו לטיפול, ותצטרכי לסמוך על המטפל או המטפלת שלכם שידעו להפריד בין החשוב והלא חשוב. העובדה שהאיום של בעלך שבטיפול הוא יראה לך שאת לא בסדר עובד לו, רק חושפת את חוסר הביטחון שלך. את חייבת לסמוך על איש המקצוע, המטפל או המטפלת, שידעו להבין את מערכת היחסים ויחסי הכוחות ביניכם. לא תמיד זה קל, אבל במסגרת הטיפול את אמורה לקבל הרבה יותר ביטחון ביכולת שלך לומר ולבטא את הצרכים שלך, לדעת להפריד בין חשוב לבן פחות חשוב, ולבטא באופן מפורש יותר את מה שחשוב. במקביל – בעלך יצטרך ללמוד להקשיב לצרכים שלך.

אומר לך משהו חשוב: התפקיד של מטפל זוגי אינו לקבוע מי צודק ומי לא. התפקיד שלו הוא לאפשר לכם דו קיום שבו שניכם תהיו מרוצים ממנו. בדרך כלל הקביעה החד משמעית של מי צודק מפריעה לזה. הצורך הוא לבחון את הצרכים, וליצור את האמפתיה מחד, ואת התובנה ש"אם אשנה משהו בהתנהגות, גם הצד השני ישנה משהו, וגם אני ארויח מזה". לא כמשא ומתן, אלא כדרך למתן את חוסר האמון, ולגלות מחוות הדדיות טובות. לא כדי למדוד מי עושה יותר, אלא כדרך לבחון את ההתנהלות הזוגית מחדש, ולהגיע לשיווי משקל שיתאים לכם. לא בהכרח שווה בשווה על פי פלס על פי התרומה והנתינה. הרי כל אחד טוב בדברים מסויימים ומצטיין פחות מאחרים, הצרכים שלכם שונים זה מזה. הטיפול הזוגי מתבסס על השוני הזה. לכן, אם הוא אומר לך שהוא רוצה ללכת לטיפול, לכי איתו בלי לחשוב פעמיים.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com