הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לקחת סיכונים

ד"ר אורן חסון(6.6.2018, 14:41)

שקד יקרה,

את מבינה מה שזה אומר. כלומר, שזה סיכון. כלומר, האפשרות לחוסר יציבות (הוא מאד נלחץ להכנס לקשר). אולי בגלל פגיעות רבה, אבל כבר חלפה שנה וחצי, ואדם בריא ויציב נפשית אמור כבר להמשיך הלאה. פגיעות רבה, ואולי גם נטייה לחרדתיות או לדיכאון, מושכים את התהליך הזה עוד.

הוא מנסה להיות "הוגן" כלפייך, ולכן גם לא מנסה להוביל צעדים קדימה בקשר, אבל העובדה שהוא אומר שרק לאחר שנה וחצי הוא מבין לראשונה שיש בעייה, אומרת או שיש לו קושי או להתחבר לקושי שלו, או להודות בו. "הוגן" לא מספיק לך, כשאין לך ביטחון ביכולת שלו להתמודד עם הקשיים שלו, או לומר בגלוי שהוא לא רוצה מספיק. כנראה שאחד מהשניים נכון, או שילוב כלשהו של השניים, כשהוא מתוודה על אחד מהם. יתכן שהוא צודק (כן וגלוי), אבל יש לזה משמעות – שהיא בניית קשר שאינו בטוח. הוא עסוק מדי בעניינים של עצמו, מכדי להתפנות אליך. כאמור, או בגלל המבנה הנפשי שלו, או בגלל שהוא לא רוצה מספיק, או שילוב של השניים.

לא מספיק שהוא אדם טוב, ואפילו מדהים, כדי להבטיח שיהיה בן זוג טוב. האם יש אפשרות שהוא באמת כן עם עצמו ואיתך, ושאת היא זו שתצליח להוציא אותו מזה ולייצב אותו? – יתכן. אבל זה סיכון, כי בכלל לא בטוח שזה יעבוד כך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com