הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

איך להשיג חברה כשזה לא מצליח?

ד"ר אורן חסון(10.6.2018, 18:54)

אסף יקר,

לפעמים זה חוסר הביטחון עצמו. האם הוא זה ששם לך רגליים? – אני לא יודע. אבל אני כן שומע את חוסר הביטחון, ואתה אפילו אומר לי שהוא מוצדק, כי עובדה שזה לא מצליח לך. אבל כשאתה אומר שנשים מחפשות גבר "סלע", אתה עוסק בתדמית. אתה יוצר הכללה. הכללות הן אלו שמציפות ומעוררות את חוסר הביטחון. כי כאשר כולן רוצות את אותו הדבר, וחלק מהנשים לא רוצה אותך, אז המסקנה שנובעת מההכללה היא שאף אחת לא רוצה אותך, וזו כמובן טעות. הקושי הוא למצוא את מי שתרצה אותך. לכאורה.

אבל אין לי ספק שגם זה לא נכון. אני בטוח שאם תבדוק היטב, תמצא נשים רבות שתהיינה מעוניינות בקשר איתך. אלא שאולי הן לא בחוג המכרים שלך, ואולי גם רבות הן כאלו שאתה לא היית רוצה לצאת איתן. מה זה אומר? – קודם כל זה אומר שההכללה שכל הנשים מחפשות מישהו שהוא לא אתה, היא מוטעית. עכשיו, תצטרך להתמודד עם ההכללה שכל הנשים שאתה היית רוצה לא רוצות להיות אתך. כאן, אולי אפילו תטען שזה מדוייק, כי עובדה שניסית וזה לא הצליח, מה שמוכיח את ההכללה, במסגרת המצומצמת הזו שלה. אבל גם זה לא מדוייק, כי לא ניסית ליצור קשר עם כל הנשים שהיית מוכן לקיים איתן קשר. בנוסף – יתכן שאולי אם היית מנסה אחרת, זה היה שונה. אם היית מנהל איתן שיחה אחרת, אולי זה היה שונה. שזה יכול להיות אולי בשליטה שלך – ואת זה צריך להבין טוב יותר מה בדיוק אתה עושה, ומהן התגובות שאתה מקבל. העובדה שהפסיכותרפיסט אמר לך שהוא לא רואה בעיה, אומרת שאתה כנראה בתחום הנורמה הגברית, אבל יתכן שהוא לא עזר לך לטפח את הביטחון שלך בגישה לנשים. או במשהו אחר שאולי מפריע לך או להן.

אני באמת מציע לך להישאר בתחום הרציונלי. נראה לי שזה מתאים לך יותר, והאמת היא שגם לי.

אחת הסיבות שקשה לי להיות יותר יעיל היא העובדה שאני לא יודע מה ניסית, ואולי גם מה כן הצליח, מה לא הצליח, למה ומתי? האם מאז שהיית בן 21 היו נשים שגילו התעניינות? עד כמה אתה ער לכך שזה אולי קורה מדי פעם? האם קשרים מיניים מזדמנים היו בדרך? ועוד כהנה וכהנה, ששיחה מסודרת יכולה לסייע בה.

אני לא יודע היכן אתה גר, ואם תוכל להגיע אלי. אבל אני מציע גם את האופציה של שיחה נרחבת יותר, של שעה, באופן טלפוני, אם אתה באמת גר רחוק מת"א, כדי שאוכל לנסות לכוון אותך טוב יותר. אחרי הכל, אתה עדיין צעיר, הזמן לכאורה לפחות לא דוחק (אם כי אתה אולי כן היית רוצה לדחוק בו), ולכן יש זמן לבנות את הביטחון הזה בדרכים שונות. לא כולן פשוטות, לא את כולן אולי היית רוצה, ואחת השאלות המרכזיות היא גם איך מתנהל הדיאלוג שלך בין האדם שבך, לבין המחזר שרק רוצה להשיג נשים שבך. איך לאזן בין הנטיות והצרכים?
אתה מוזמן לראות את הקישור הזה, לאפשרות של שיחה טלפונית חד פעמית איתי.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com