הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

טיפול נפשי אינטנסיבי ומהיר

ד"ר אורן חסון(19.6.2018, 11:41)

אליסון יקר,

אני חושב שחשוב שתקרא שוב, ואולי שוב ושוב את תשובתי הקודמת. נראה לי שהיא מתארת את מצבך במדוייק, גם אם אז זה היה לפני שאזרת אומץ לעשות משהו, ועכשיו זה אחרי. אכן, אירעה הקריסה שלך שממנה חששת, וזה קשה. אבל גם לא הצלחת עדיין ליצור את הויסות של ההגנות שלך. ניסית, כשהלכת לטיפול. אלא שאתה ממהר, ולא הספקת ליצור אותו. כתבתי לך שזה תהליך ממושך, כי בלתי אפשרי להתגבר על עוצמות כאלה של חרדות וחששות, שהתקבעו אצלך במשך שנים, בבת אחת. זה תהליך טיפולי ממושך. ראה בבקשה באתר שלי מאמר המסביר מהו טיפול, כדי להבין את הסיבה לכך. הכותרת שלו: טיפול זוגי או ייעוץ זוגי: מה ההבדל? (הקש על הקישור), אבל ההסבר נכון גם לטיפול פרטני. גם טיפול 'קצר מועד' נמשך, על פי ההגדרה שלו, בין 3 ל-6 חודשים.

האם הטיפול הספציפי שלקחת היה זה שמתאים לך? – אני לא יודע. יתכן שלא, אבם אולי כן אלא שהיית צריך יותר זמן, וכפי שכתבתי לך גם אז – אתה ממהר, וזה תהליך שלוקח זמן.

גם עכשיו זה תהליך שלוקח זמן. אם אתה רוצה טיפול מזורז, אינטנסיבי ומהיר, כפי שכתבת – לך לפסיכיאטר, הצג את מצבך, ואולי הוא ייתן לך כדורים להרגיע את החרדות והדיכאון שלך. לזה, יהיה אפקט מיידי. אבל גם אם תחליט לעשות את זה, אני מציע שתנצל את העובדה שאתה לוקח כדורים שעוזרים לך לאסוף את עצמך, ולך לטיפול שגם יעזור לך לבנות את עצמך נפשית, ללמוד להגן על עצמך בטווח הארוך, ואולי לשחרר אותך בהמשך מהתלות בכדורים פסיכיאטרים. אני כן חייב לומר שרצוי מאד שתעשה את הטפול אצל אדם, גבר או אשה, שתרגיש שאתה יכול לבטוח בו. וגם זה חלק מהטיפול, כי גם מול המטפל סביר שתהיה עם לא מעט הגנות.

קישור לתשובתי ממרץ: http://www.starmed.co.il/forum-93/msg-3897771#axzz5IKBtg8ip

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com