הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

עוד ילד?

אפרת(2.7.2018, 11:48)

שלום לך ד"ר,

אני בת 38, בעלי בן 40.

יש לנו 3 בנות מקסימות וכל חיי השתוקקתי לבן. אנחנו אנשים משכילים, אקדמאים, גרים באזור בו לרוב המשפחות יש 2 ילדים, חלק 3. נדיר מאוד למצוא משפחה עם ארבעה ילדים, וזה אפילו נראה קצת פרימיטיבי להביא המון ילדים, אני לא יודעת אם אני מסבירה את עצמי נכון.

בתוכי, אני מאוד רוצה בן, ומוכנה גם לעבור תהליך של הפריה חוץ חופית בחו"ל על מנת שיוולד בן.

קל לי לראות את כל הסיבות למה כן: אנחנו מסודרים כלכלית וגם העבודות שלנו יציבות וגמישות, אפשרי לנו לגדל ילד נוסף בלי קשיים מיוחדים. בעלי גם הוא רוצה (אם כי לא בוער בו כמו שבי), ותומך לחלוטין בכל דבר. הילדות שלנו מתוקות, בריאות, מקבלות בבית את כל מה שהן זקוקות לו.

אז למה אני לא שלמה? קשה לי אפילו להודות בפני עצמי כמה חשובה לי התגובה של הסביבה, ההורים שלי שגידלו 2 ילדים, אחי שיש לו 2 ילדים וכלב. כבר בהריון השלישי צחקו עליי שחזרתי בתשובה... בעלי טוען "מה איכפת לך? אם אנחנו רוצים אז מה זה משנה לך?" שזו מן הסתם התשובה הנכונה. אבל אני זו שמקבלת את המבטים וההערות בלי סוף, כשאסתובב עם 2 ילדות + עגלה עם ילדה + בטן הריונית.

ומצד שני, אני מסתכלת על עצמי בטווח הרחוק, וברור לי שאם אתן להזדמנות האחרונה לעבור, אתחרט כל חיי שלא הולדתי בן כשיכולתי, ומסיבות כל כך מטופשות.

הייתי רוצה לראות את עצמי כאחת שיודעת מה היא רוצה ולא נותנת לסביבה להשפיע, אבל זה לא המצב. ואני בוחנת את חיי, ורואה שאני עושה הכל "לפי הספר", אולי כי הספר התאים לי ולא הייתה לי בעיה עם זה. אבל הפעם "הספר" לא מתאים לי ואני לא יודעת איך להתמודד עם זה.

אשמח לתובנות, תודה!