הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

החלקים החסרים

ד"ר אורן חסון(2.7.2018, 12:23)

שקד יקרה,

ראיתי את התגובה שלך רק עכשיו.

את אומרת שתמיד היית מתקשה בלקום וללכת. עכשיו קמת והלכת, ואולי מה שקורה לך מסביר למה את מתקשה לקום וללכת, גם כשאת צריכה. האם כי נקשרת רגשית אל האיש, וקשה לך להיפרד? האם כי קשה לך לחשוב שאולי החמצת משהו טוב? האפשרות הראשונה היא צורך להתגבר על רגש קירבה, ולהתמודד עם המחסור באדם קרוב שיש לך רגש אליו. ובין היתר זה אומר גם להתמודד עם העובדה שאת נכנסת לתחושת האובדן הזה מבחירה, כי כך הכי נכון לך.

האפשרות השניה אומרת משהו אחר. הפרידה אולי אינה מהאדם עצמו (כלומר, מהחיבור הרגשי אליו עצמו) אלא מהציפיות למקום טוב שלך עצמך, ומהגשמת תקוות שחשבת שאולי תגשימי בעזרתו. זה אפילו עוד יותר כך כאשר אין לך הביטחון שתוכלי להשיג משהו אחר טוב בזמן סביר כלשהו קרוב, כי אז תחושת האבדן של הסיכוי להצלחה בחיים אפילו רבה עוד יותר. את יכולה להבין מכך שהעבודה שאת צריכה לעשות במקרה הזה היא אחרת. היא קשורה לביטחון העצמי שלך, היא קשורה לעשייה, והיא קשורה לצורך שלך לאסוף את עצמך ולהכנס למסלול חדש שייתן לך תקווה חדשה.

האם את צריכה ליצור איתו קשר מחדש בעוד שבוע או חודשים? – בכלל לא בטוח. את אולי רק תכניסי את עצמך למעגל עמוק יותר עם מי שהסימנים מראים שאינו יודע, יכול או רוצה להיות בקשר מהסוג שאת רוצה. הוא יכול להיות בחור יפהפה, עשיר, מצליחן, מצחיק, ואולי אפילו מעניק ונותן בתנאים שלו (אבל בתנאים שלו!), וזה יכול להטעות כי זה מגביר את האשליה של הצלחה שלך. אבל כדי להצליח צריך גם שבן הזוג שלך יהיה אדם יציב, שיודע לקיים קשר, ושרוצה אותך. החלקים האלה, על פי נסיונך איתו, חסרים מאד.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com