הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לחבק ולאמץ

ד"ר אורן חסון(2.7.2018, 13:08)

זוהר יקרה,

אני יכול להבין מהיכן את מגיעה. לא רק בגלל ההסטוריה המשפחתית שלך, אלא גם בשל העובדה שגברים רבים באמת לא רוצים יותר מסקס מזדמן, ומוכנים לצורך העניין הזה לפזר אשליות.

לא כולם כאלה, אבל איך מצליחים לסנן נכון?

יותר מזה, האם יש משהו שאת משדרת, שאולי מאפשר לגברים להרגיש שמותר להם לא לומר לך את כל האמת, ועדיין להרגיש טוב עם עצמם? – אני לא רוצה להאשים אותך, כי זו לא אשמתך, וכאמור, לגברים רבים באמת לא אכפת, או אכפת מעט מדי. אז אנסה להסביר: קיימת האפשרות שדווקא המגננות שלך פועלות נגדך, ומסייעות לגברים ללכת יותר מהר, ולהרגיש בסדר כי הם יכולים לומר לעצמם שבעצם "את סילקת אותם", וזה לא שהם נטשו אותך.

יש בזה סוג של פרדוקס. יתכן שדווקא אמון בגברים יקשה עליהם... טוב, על חלק מהגברים, בכל אופן... לאפשר לעצמם לנצל אותך, כי הם ירגישו באמת רע עם האפשרות הזו, ואז או שהם יימנו מלהכנס לקשר אם אינם באמת רוצים, או שיישארו בו אם טוב להם בו. וכשיש פחות בחינות יותר אמון הדדי, באמת יותר טוב בקשר, ואת זה את מבינה. מצד שני, תחושה של אמון, ושדר מתאים, עלולים שלא להרתיע את הגברים שהם מראש מתחשבים פחות, ואולי הפגיעה בך תהיה גדולה יותר. והרי בגלל זה את בוחנת ובודקת.

יתכן שרצוי לך, במצבך היום ובגילך, ללכת לטיפול. אפילו לקחת בחשבון שזה יהיה טיפול ממושך, שבו יותר מאשר דיון בכיבוי שרפות של פגיעות יומיומיות, תלמדי לחסן את עצמך מפני פגיעות. וכשאת פגיעה פחות, הרבה יותר קל לתת אמון, ולהיות נינוחה. לא כי את פראיירית, אלא כי את חזקה יותר ויכולה להתמודד עם פגיעה, אם תהיה. ולחבק ולאמץ טוב יותר חברים אמיתיים.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com