הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לקחת צד

ד"ר אורן חסון(22.7.2018, 10:01)

א יקרה,

החברה זו, נקרא לה רותי-שם-בדוי, מפרידה ביניכם לתחושתך. אני יכול להבין את תחושת חוסר הביטחון. בנית לך בעשר אצבעות קבוצת חברות שנותנת לך גיבוי ותמיכה וחברה, ואת מרגישה שאחת מהן פועלת מאחורי גבך ליצור קשרים שאינם קשורים אליך עם האחרות. האם היא גם מסיתה נגדך, לדעתך, או שהיא רק מעדיפה להיות איתן בלעדייך? האם יתכן שלפעמים היא נפגשת איתך מבלי לידע את האחרות? האם היא לפעמים נפגשת עם אחת מהן מבלי ליידע לא רק אותך אלא גם את האחרות? – במילים אחרות, אני שואל את עצמי אם הפעילות שלה היא נגדך, או שהיא מעדיפה להתנהל ביחסים שהם בינה לבין מי שאיתו היא נפגשת לעניין מסויים, ולא נוטה לספר. כלומר, שהאופי שלה הוא יותר דיסקרטי, והיא נוטה פחות לשתף מאחרות, וכך היא נוהגת בכל.

אם זה כך, זה לא נגדך, אלא כי היא "שומרת על עצמה" כאדם פרטי. אולי זו לא סוג החברות שהיית רוצה, אבל כך היא. אם היא מעדיפה לפעמים להיות איתך, ולא משתפת אחרות, זה לא נגדך, והיא עדיין רואה בך אדם ראוי. האם זה קל לך? – לא בהכרח, כי העובדה היא שאת מרגישה מאויימת. על אחת כמה וכמה אם זה גורם לך לעשות חשבונות וחישובים, ומגיעה למסקנה שהיא באמת מעדיפה אחרות על פנייך. זה עדיין לא אומר שהיא מנסה לסכסך ביניכן או להוציא אותך מהחבורה, לפחות דה פקטו. אבל העובדה שאת עושה את זה גורמת לך תחושות לא טובות, ואם תרצי או לא תרצי, הן תצאנה החוצה ועלולות להזיק לקשרים שלך.

יכול להיות שכדאי לדבר איתה. אם את יכולה לעשות את זה ללא כעס וללא מריבה, אלא כבקשה. לומר לה שלא נעים לך לשמוע על מקום שבילתה בו, מבלי לדעת שהיא היתה עם מישהי אחרת מהחבורה, ואחר כך לשמוע שהיא אכן היתה עם אחת מהן. אם את חושבת שכוונותיה טובות, ושזה עניין של אופי ו לא יותר, את לא צריכה לדבר את הדברים מתוך כעס, אלא מתוך הסבר של הצורך. כי זה באמת לא נעים, וזה נראה כאילו שהיא מסתירה משהו למרות שאת מבינה שאין לה כוונה כזו. ואם היא אדם ראוי, סביר שהיא תעשה מאמץ ללכת לקראתך.

ואם זה נגדך, הסיפור קצת אחר. זה לדבר יותר עם החברות. לא להסית כנגד החברה, אלא לעודד אותן לשתף אותך בדברים מבלי שתביעי כעס או אי נעימות, ולפעמים אפילו מבלי לומר שלא ידעת את מה שהן מספרות, כי אחרת הן עלולות למדר אותך כדי "לשמור עליך" שלא תרגישי רע. ואת זה את לא רוצה. רק אם צריך לעשות מלחמה תעשי מלחמה. כי מלחמה משפיעה לא רק על היחסים ביניך לבין החברה הזו. מלחמה בינך לבינה, ואפילו חרם חד צדדי שלך (נתק ביחסים), תכפה על החברות האחרות שלך להחליט, מדי פעם לפחות, לקחת צד. למה לך את זה?

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com
הודעה בפורוםחברויותא ‏19.7.18
הודעה בפורוםבנות כמה אתן?ד"ר אורן חסון ‏21.7.18
הודעה בפורוםבנות כמה אתן?א ‏21.7.18
הודעה בפורוםלקחת צדד"ר אורן חסון ‏22.7.18
הודעה בפורוםלקחת צדדנה ‏22.7.18
הודעה בפורוםהאם את מאמינה בזה?ד"ר אורן חסון ‏23.7.18
הודעה בפורוםהיכולת שלהד"ר אורן חסון ‏27.7.18