הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

איך לומר ואיך לשאול

ד"ר אורן חסון(23.7.2018, 13:43)

מיה יקרה,

אתם כבר כמעט שנה ביחד, שזה לא מעט. אני לא יודע אם מדובר בפרק ב' כשכבר יש לך ילדים, או אם את רוצה או לא רוצה ילדים עם בן זוגך. אם כן, את בשלב בהוא קריטי יותר מבחינתך. האם יש לו ילדים משלו? האם הוא רוצה ילדים? – כל זה יכול להיות גם קריטי מאד מבחינתו. האם דחיית הזמן היא כדי להימנע מילדים? – אני לא מכיר אותו ולכן לא יודע, אבל זה אפשרי, ונתקלתי בסיפורים שכאלה גם. כלומר, יכול להיות שהוא רוצה אותך בעוד שלוש-ארבע שנים, ללא ילדים משותפים, והוא שומר עליך עד אז, אלא אם הוא יידע שגם את לא רוצה כבר עכשיו.

זו רק אפשרות אחת, כמובן. אפשרות אחרת היא שבאמת לא קל לו בקשר איתך, בין אם כי הוא לא מורגל בקשרים קרובים מאד ולא פשוט לו עם זה, או בגלל דברים שקורים ביניכם, ואז הוא שומר מרחק כדי להיות איתך בעיקר כשיותר קשה לו עם הלבד שלו.

האם את יכולה לנהל איתו שיחה רגועה ונטולת פגיעות והאשמות, שבה את בעיקר מנסה להבין אותו, ושהוא יבין שאת באמת רוצה את טובתו ולא פגועה או כועסת ומאשימה, כדי שתוכלי בה להבין מה קורה איתו? כלומר, זה לא תלוי רק בך, כי יכולת שיחה שכזו תלויה גם בו, אבל אם תגיעי אליה מהמקום הלא פגוע ולא כועס ולא מאשים, אולי הוא יוכל לשתף אותך במחשבות ובתחושות שלו. לא לגמרי בטוח, כי אם הוא פשוט רוצה לדחות אותך בעוד שנתיים-שלוש כדי להמנע מלהביא ילדים, יהיה לו קשה לומר לך את זה, אבל אולי הוא יוכל לומר לך אם הוא רוצה או לא רוצה ילדים. במילים אחרות, צריך לדעת איך לומר ואיך לשאול.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com
הודעה בפורוםקרבה ומרחק ביחסיםמיה ‏20.7.18
הודעה בפורוםבני כמה אתם?ד"ר אורן חסון ‏21.7.18
הודעה בפורוםבני כמה אתם?מיה ‏22.7.18
הודעה בפורוםאיך לומר ואיך לשאולד"ר אורן חסון ‏23.7.18
הודעה בפורוםאיך לומר ואיך לשאולמיה ‏30.7.18
הודעה בפורוםאפשרות לתקןד"ר אורן חסון ‏31.7.18
הודעה בפורוםאפשרות לתקןמיה ‏31.7.18
הודעה בפורוםזאת הדילמה - לבטוחד"ר אורן חסון ‏3.8.18
הודעה בפורוםזאת הדילמה - לבטוחמיה ‏4.8.18
הודעה בפורוםזאת הדילמה - לבטוחד"ר אורן חסון ‏5.8.18
הודעה בפורוםזאת הדילמה - לבטוחמיה ‏6.8.18
הודעה בפורוםהמחשבה על ה"כנראה"ד"ר אורן חסון ‏10.8.18
הודעה בפורוםהמחשבה על ה"כנראה"מיה ‏12.8.18