הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

למה לא דיכאון?

ד"ר אורן חסון(27.7.2018, 15:30)

טל יקרה,

בהצלחה בעבודה החדשה!

אני מרגיש שקשה לך לעכל את השינוי לא רק כי את אומרת שקשה לך, אלא גם כי את כותבת שאת "מרגישה שהוא כבר לא שם". והרי... בודאי שהוא לא שם. זה מה שהוא אמר לך, וזו ההבנה שמגיעה גם מתוך העובדה הפשוטה שהוא החליט להיפרד. לאבל יש מספר שלבים, שהראשון שבהם הוא חוסר האמון והקבלה, ואת כנראה עדיין שם.

הצד המשמח של הלחץ שלך, טל, הוא שאת מרגישה שדיכאון הוא פריבילגיה, ושאין לך זמן לזה. זה חיובי, כי את מתעדפת את המשימות בחייך, ובהתאם את רגשותייך. זה חיובי, כי זה מצעיד אותך להחלמה, למרות שאת לא רוצה אותה.

אני חושב שאני מבין שכאשר את כותבת שאת רוצה להבין שמגיע לך יותר מזה, את מתכוונת באיזה שהוא מקום לכך שאת מתכוונת שמגיע לך מישהו שיכול לתת לך יותר. אישית, אני מרגיש קצת בעיה עם הקונספט הזה של "מגיע לי יותר", כי הוא פסיבי. אני מאמין שאת יכולה להשיג יותר, שזו אמירה הרבה יותר אקטיבית שאת יכולה לעשות איתה משהו חיובי. בשלב הזה, כשאת עדיין באבל לא סגור, בודאי שאת יכולה להשיג יותר ממה שיש לך עכשיו, ו גם תשיגי יותר. האם הוא יהיה "יותר" מהגרוש שלך לעתיד? – לא יודע. כי זה לא רק תלוי במי שהוא, אלא גם במה שאת הרגשת כלפיו כשהייתם ביחד. בן זוג אחר וחדש יכול להיות טוב יותר בדברים מסויימים, וירגיש לך פחות טוב בדברים אחרים. אני לא יודע איך תשקללי את הכל בסופו של דבר, אבל אני יכול לומר לך בודאות שהוא יהיה אחרת. ושאת תהיי במקום טוב יותר מכפי שאת היום.

לכן, המסקנה המיידית, טל, היא "עשי". קודם כל את מה שאת צריכה, ויש צדדים מאד חיוביים לזה שאת צריכה. יום אחד אולי תעריכי את זה. מתוך העשייה הזו יגיעו גם דברים טובים, כי כאלה אינם יכולים לבוא מדיכאון. אני שמח בשבילך שאין לך זמן לדיכאון, למרות שאני יכול להבין למה את רוצה להיות שם.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com