הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

החסר שלך

ד"ר אורן חסון(27.7.2018, 15:31)

שרית יקרה,

אתם מן הסתם כבר שנים ביחד, וצברתם מטענים ורגישויות זה כלפי זה. היות שאת רגישה בנושא הזה, יתכן שהוא חושב שהגיע הזמן ושמגיע לו "לצפצף" עליך יותר כאשר מדובר ביחסים עם אחרים. ואולי הוא אפילו חושב שעד לפני זמן מה הגבלת אותו, והיום הוא מרגיש חופשי יותר לעשות כרצונו מאשר בעבר. אבל יתכן גם שחלק מכך הוא גם העובדה שהוא יודע שזה פוגע בך, וזה סוג של עונש, שאולי מגיע לך, על פי דעתו, כל כל מיני דברים שקרו ביניכם בעבר.

העניין הוא ש"להחזיר לו באותה מידה", כלומר, להעניש אותו באופן דומה, לא רק ירחיק אתכם עוד זה מזה. אני חושב שאם תעשי "מאמץ" כדי ליצור קשרים ולדבר עם אחרים, את עצמך לא תרגישי בנוח עם זה, כי זה לא מה שאת מרגישה בנוח איתו כפי שהוא מרגיש בנוח איתו. ייצא שתשחקי את המשחק במגרש שלו, והוא "ינצח". כך זה נראה לי.

אבל יכול מאד להיות שאם תחפשי עיסוקים אחרים משלך, שאת כן אוהבת, ואולי תהיי קצת פחות בבית כי תהיי יותר עסוקה עם חברות או חוגים או משהו שימצא חן בעינייך ותוכלי לעשות איזו פעילות חברתית או קהילית בהתנדבות, הוא אולי ירגיש קצת בחסר שלך, בעיקר כאשר הוא חוזר הביתה ומצפה שתהיי לקבל אותו, ואת תגיעי רק חצי שעה או שעה מאוחר יותר. אולי החסר הזה יהפוך אותו ליותר רך כלפייך, אולי גם להעריך יותר את נוכחותך, ואולי גם רוצה יותר לרצות אותך. הכעס שלך עלול רק להרחיק אותו יותר.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com