הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

נישואין והתמסדות

תמיר(28.7.2018, 17:33)

היי..

בן 35, רווק , מידי פעם בזוגיות בקשר אך זו לא השאלה אלא אם התמסדות וזוגיות זה משהו שקיבלנו עלינו כחובה , כמשהו אקסיומתי שלא ניתן לפשרות או שאולי ניתן לערער עליו..

אני מסתכל רבות לאחרונה על זוגות נשואים עם הילדים ומנסה לחשוב מה זה יותר טוב או לא טוב? האם יש רבים שמכניסים את עצמם למשהו לא רצוי להם כי "חייבים"??

אני לא מדבר רק על זוגות דתיים או מסורתיים גם לחילונים וגם לי יש מחשבה שנישואין והבאת ילדים יתנו לך אושר, יתנו לך חוויה שמעולם לא חווית ותמיד רצית, שתהליך ההתבגרות שלא לומר הזדקנות שמלווה את כולנו לא ידאיג או לא יכאב שהרי יש דור המשך ... אז זהו שאני לא ממש בטוח שכל זה נכון, שהההתבגרות תכאיב לנו כל פעם שיצוץ משהו חדש , שילדים זה לא רק נחת וחוויה ורוב הזמן זה תסכול, עייפות

אז יש מייעצים לי אל תחשוב על זה תחשוב מה יכול להיות טוב, אבל אני לא חי בוואקום רואה מה הולך סביבי, שגירושין הן נחלה של רבים כל כך החל מחילונים וכלה בדתיים .. בעיות הקשורות בילדים, בריאות , חינוך, השכלה, העשרה שלהם..

רק להדגיש יש איזה מקום בי שכן מאוד רוצה, אך אני חושש שהמקום הזה כי אני חושב בטעות שילדים ימנעו מאיתנו תחושות רעות עכשיו אבל בזה אני לא בטוח.. רואה זקנים שלבדם מסתובבים, מחפשים חברה לשוחח איתם למרות שאני יודע שיש להם 7 ילדים וכבר נכדים זה אין מה לדבר כמה יהיו

אז אף אחד לא הבטיח שנהיה זקנים הילדים יסבו לנו אושר וכל זה היה שווה :-) מחשבה אגוצנטרית