הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

חלודה, אהבה ומשיכה

ד"ר אורן חסון(10.8.2018, 20:56)

נשואה+ יקרה,

כן. אפשר להתאהב שוב מחדש. זה יהיה אחרת. פחות תמים מההתאהבות של גיל צעיר יותר. יותר מפוכח, וגם עם יותר ניגוד עניינים, כי את מגיעה עם הילדים שלך, ועם הדאגה להם, שאם את בריאה נפשית הם תמיד יהיו במקום הראשון עוד לפני האהבה החדשה שלך, ולא ממש במקום הראשון שלו. בודאי שלא בהתחלה. זו תהיה אהבה עם הרבה יותר מודעות לצרכים המנוגדים, ועם יותר ניגוד עניינים בינך לבין הרבה אנשים יקרים לך. כך שהתשובה היא שתוכלי בהחלט להתאהב מחדש, אבל גם שזה יהיה הרבה יותר מסובך. זה לא קל, יש הרבה כשלונות, ובכל זאת, יש כאלה שזה עבד להם טוב.

השאלה האחרת היא: האם תהיי מסוגלת להתאהב מחדש בבעלך? – שאלה לא פשוטה. יתכן שאת בפאזה שתחלוף לאחר זמן. יתכן שאת מחפשת את הריגושים שהרגשת פעם, כשהקשר היה טרי ובאופן טבעי מרגש יותר, ומאחר שדברים השתנו - והם משתנים עם הזמן ודועכים במידת הריגוש שלהם, אבל לא בהכרח בחיבור הרגשי - את חושבת שזה אומר שאת כבר לא מאוהבת בו וזה לוקח אותך למקומות לא טובים, ולחוסר משיכה. יתכן, אבל גם יתכן שזה באמת נגמר. קשה לי לדעת. זה משהו שאת צריכה לחקור, ולתת לו זמן.

טיפול יכול לעזור לך לבחון את זה. לבחון את הכעסים שאולי הצטברו אצלך, לבחון את ה"חלודה" שיש ביחסים שביניכם ולראות אם אפשר לרכך אותה במהלך החודשים הקרובים, ולבחון אחר כך אם היציבות וההשלמה עם הקשר, גם יקרבו אותך אליו חזרה מינית.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com