הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

כללים על נשים

ד"ר אורן חסון(10.8.2018, 20:59)

אחמד יקר,

אתה מחפש "כללים", אבל אני חושב שאי שם בתוך השאלה שלך ראיתי גם שאתה מבין שהחיים והיחסים הם משהו מורכב ומסובך יותר, שצריך להגיע אליו ברגישות ובעדינות. וזה נכון.

התחלת עם הכללה, אבל יש להיזהר בהכללות. העובדה היא שבממוצע גברים גבוהים מנשים. זוהי עובדה שאין עליה עוררין, אבל נשים רבות גבוהות מגברים רבים. לכן העובדה שגברים גבוהים מנשים אינה אומרת שגברים גבוהים ונשים נמוכות. חשוב על זה היטב, ואני די בטוח שתדע להסיק מכך תשובות מדוייקות לשאלה שלך. אני רק יכול לתת לך רמז שהתשובה וההשלכות הן די מורכבות.

לאחר שכתבתי זאת, ראיתי את התוספת שלך. אז זה די דומה גם להכנה לבחינות – אם אני לומד קשה ונכשל, אז משהו בי לא בסדר. וזה מפחיד, כי מה זה אומר על הסיכוי שלי בחיים? ואם אני לא לומד ונכשל, טוב – נו, זה היה די צפוי, לא?

ואז השאלה היא: מה אתה רוצה מעצמך? כי אם אתה רוצה להצליח, אתה צריך לעמת את עצמך עם הסיכוי להכשל. ואם אתה רוצה בעיקר להרגיש שאתה "בסדר" גם כאשר אתה לא מצליח, אז מוטב ללכת על הסיכוי הקלוש להצליח. וזה בערך מה שאתה אומר.

ואולי אחד הדברים שיכולים להקל עליך ללכת בכל זאת על מה שייתן לך את הסיכוי להצליח (המטרה ארוכת הטווח שלך) הוא ההבנה שלא תמיד הכל תלוי בך. לא רק בך. יש גם גורמים אקראיים. לפעמים אנחנו עושים את ההחלטה הנכונה, ונכשלים בכל זאת, כי יש איזה מקדם של חוסר ודאות. כלומר, אם אני צריך לבחור בין אפשרות שאכשל בשמונים אחוזים, ואפשרות שניה שבה הסיכוי לא להצליח הוא "רק" עשרים אחוזים, ואלו שתי האפשרויות הבלעדיות להצלחה במשהו מסויים שאני רוצה להשיג, ההחלטה הנכונה היא ללכת לאפשרות השניה, נכון? אלא שאם נכשלתי בכל זאת, זה לא אומר שטעיתי בהחלטה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com