הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

סוג של סיפוק ואושר

ד"ר אורן חסון(7.9.2018, 18:22)

טלי יקרה,

תודה!

לשאלתך: תמיד יש מה לעשות, השאלה היא אם כדאי ואם את רוצה. את נמצאת בעולם יציב אבל שאין בו תחושת סיפוק חזקה מספיק כדי שתרגישי, איך לומר? – מאושרת. שבאמת טוב לך ושהחיים שלך מוצו באופן הנכון. גם זה לא לגמרי מדוייק, כי הצלחת גם במסגרת הזו למצוא לך רגעי אושר, חלקם קשורים לאהבות שהיו לך, ואחרים קשורים לילדים ולמשפחתיות שהיתה ועדיין יש לך. אלא ששני החלקים הללו לא התחברו לך.

אני רואה שאת מבינה שאולי עצם ה"קיטור" היה חשוב לך, והביא אותך לתובנה שבעצם אין כל כך מה לעשות, שזה אומר בעיקר שאולי לא כדאי לעשות. יכול להיות. כי לעשות פרושו גם לטלטל את המערכת הקיומית שלך ולסכן הרבה אצלך ואצל הילדים, וגם אצל בן זוגך שכנראה היית רוצה להימנע מלפגוע גם בו. זה לא אומר שהחיים היו בזבוז. תמיד יש אנשים עשירים יותר או חכמים יותר. זה לא אומר שהם גם יותר מאושרים. ותמיד יהיו גם אנשים מאושרים יותר, וזה לא אומר שהם חכמים או עשירים יותר, או עם ביטחון קיומי טוב יותר. קשה להשיג הכל ביחד.

לפעמים את לא שלמה עם עצמך, כשאת מתפנה לחשוב על זה. האם זה אומר שכדאי שתלכי לטיפול? – לא בטוח. אבל לפעמים גם טוב לדבר את הדברים האלה מבלי הצורך לשנות, קצת כמו שעשית כאן, כדי לקבל את עצמך ולחיות בשלום עם עצמך טוב יותר. גם זה סוג של סיפוק ואושר. וכמו תמיד – אם תרצי לעשות זאת, חשוב לדעת לעשות את זה עם אדם שיודע להכיל ובאופן שאינו שיפוטי. השילוב הזה של מקצועיות ואופי של המטפל מאד חשובים.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com