הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

קוראים לזה הטרדה מינית

ד"ר אורן חסון(11.9.2018, 20:53)

בר יקרה,

קוראים לזה הטרדה מינית.

יתכן שאת לא קוראת לזה כך כי את חושבת שאולי עודדת אותו בשלבים כלשהם, בגלל צרכים וחולשות שלך. אבל אחר כך היית ברורה באמירה שלך שזה לא מתאים לך, ומרגע זה הוא צריך להפסיק. אם הוא לא, זו פעולה שהיא ברת עונשין.

קוראים לזה הטרדה מינית, ומה שקשה לך הוא גם לתת לזה את השם הזה, וגם, ואולי בעיקר, להסיק את המסקנות הראויות. כנראה בשל הפחדים והחששות שלך מהעימות איתו, וכנראה בשל הפחדים והחששות שלך שאולי הוא יגיד משהו לאחרים שיהיה לך קשה להתמודד איתו. את מאד מדייקת את מה שיש, ומרגישה אשמה. הוא לא כזה. הוא מוכן להשתמש בכלים שאסף נגדך, גם אם אין לו ראיות ברורות, כדי להשפיע עליך, וכדי להפעיל נגדך כעס שיפעיל אצלך את רגשות האשם והפחד מפני התוצאות ומפני העימות. אבל עדיין, קוראים לזה הטרדה מינית. לכן, הקושי שלך הוא לבנות אסרטיביות כדי להפסיק את זה, אבל זה מה שאת צריכה לעשות. ואם הוא מוכן להזיק לך ולחיי הנישואים שלך, והוא פוגע בהם למרות שאת מבקשת ממנו להפסיק, מותר לך, ואולי חובתך גם לפגוע בו כדי למנוע את הפגיעה בך.

ומאד חשוב, כחלק מהאסרטיביות שאת צריכה לפתח – להפסיק לומר תודה כשהוא נותן מחמאות או רמזים מיניים, אלא לומר לו להפסיק. את לא צריכה להתווכח איתו, אלא לומר לו להפסיק. לא להיגרר לויכוח, לא להגיב לכעסים, וגם לא להגיב למחמאות. אם לא יפסיק, מותר לך ואת צריכה לאיים. זה נכון שהוא כבר לא יהיה חבר שלך, אבל נדמה לי שבתנאים האלה יש דברים חשובים יותר. אם הוא לא יודע להיות אמפתי, ואם הוא לא יודע להבין שאת כבר מזמן לא בענייני חיזור, אז הוא לא חבר, הוא נזק.

ואז נשארת השאלה איך את מתמודדת עם אוירה לא טובה בעבודה. אני לא יודע כמה אתם עובדים צמוד, אני לא יודע עד כמה הנוכחות שלו קרובה ומשמעותית ביחסי העבודה, אבל אם היא קרובה, ואם זה יימשך או יפריע, אני חושב שתצטרכי לבחור בין 'את או הוא', כלומר, או שאת תישארי שם ותעשי הכל כדי שזה יקרה בלעדיו, או שתחליטי ללכת בדרך הקלה יותר, ולחפש מקום עבודה אחר. זה לא הוגן, אבל זה עם פחות מאמץ, וההחלטה צריכה להיות שלך. אם את רוצה להילחם על מקום העבודה שלך, ואם את רוצה ללמוד להיות אסרטיבית ולהתמודד עם קשיים כאלה למרות המחיר שלהם, כולל המחיר הנפשי, אולי כדאי לחשוב על טיפול פסיכולוגי שיעזור לך לחשוב ולהתמודד.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com