הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

כדי לדעת

ד"ר אורן חסון(20.9.2018, 0:20)

אופק יקרה,

טיפול הוא מן הסתם תהליך, שבו אתם אמורים לנסות לשנות משהו, אחד או רבים, שאיש מקצוע יעזור להדריך אתכם בשינוי הזה, ולראות אם זה עובד. תוך כדי כך נוצרת הכרות בין המטפל לביניכם, והבנה טובה יותר של האישיות ושל הצרכים שלכם.

אבל את לא מאמינה בטיפול את אומרת. ואני שואל את עצמי למה את מאמינה יותר באבחנה שתקבלי ממני לאחר כמה משפטים שאת כותבת לי. קצת קשה לי להבין למה זה יותר מהימן.

למען האמת, דווקא כתבתי לך את האבחנה שאני יכול לתת לך במסגרת הזו, ומה אני חושב שכדאי לכם לעשות, אלא שזה לא מתאים לך. אני חושב שאולי גם קצת ראיתי את זה במכתב הראשון שלך, ואז כתבתי לך "כמו שזה נראה לי את רוצה לקבל ממני אישור ותמיכה." כלומר, את רוצה אבחנה שתתאים לך. כאדם אחראי ומקצועי, אני לא יכול לעשות את זה על סמך מכתב אחד. בדיוק בגלל מה שכתבתי לך כבר בתגובתי הראשונה "אני לא יכול לדעת אם זו תנודה רגעית אצלך או זה מצב מתמשך". אני גם לא יכול לדעת אם הוא לגמרי מאמין במה שאמר להורייך, או שאולי הוא מנסה לפגוע בך דרכם, או שהוא מנסה להעביר אותם לצד שלו גם כשהוא מודע לזה שהוא מקצין ומשקר, כי לדעתו איכשהו זה כדאי לו. זה לא טוב כשלעצמו, אין ספק בזה, אבל זה לא אומר שהוא באמת מאמין בזה. וגם אצלו זה יכול להיות תנודה רגעית. לכן, לדעתי, כאנשים אחראים הייתם צריכים ללכת לטיפול מזמן. יתכן שזה מאוחר מדי עכשיו, ואז אין לי הרבה מה לומר לך אם כך את מעריכה, ואת צריכה להחליט לבד. אלו לא החלטות שאיש מקצוע רציני יוכל להכריע בהן על סמך מכתב.

את כותבת "מרגישה ששנינו לא רוצים כבר נהיה נתק קשה מאד – אז מה הקשר טיפול?" ואני חושב שאם את לא משוכנעת בכל מאת האחוזים ששניכם לא רוצים (ונדמה לי שאת בעיקר מתייחסת אליו, כי אולי את קצת כן רוצה ולא מאמינה שהוא רוצה), אז שווה לבדוק את זה, ולכן טיפול יכול להועיל כדי לדעת.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com