הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

היפרדות מההורים

ד"ר אורן חסון(23.9.2018, 15:20)

נשואה יקרה,

מזל טוב!

אני חושב שאני מלווה אותך כאן בפורום מאז שעברתם לגור בתל-אביב, והקושי שלך של הניתוק מהמשפחה נשאר בעינו. אני חושב שהצעתי לך בעבר, ואני עדיין מגיש לך את ההצעה הזו על השולחן, כי אני חושב שהיא חשובה לך. רצוי מאד שתלכי לטיפול. אסביר שוב למה.

הרי מתישהו את יוצרת משפחה חדשה. הנה עכשיו את בתחילת הדרך. מתישהו, בן הזוג הופך להיות האדם המשמעותי בחייך, ומתישהו את והוא והילדה, ואחר כך את והוא והילדים הם המרכז שלך. מתישהו תעברי את התהליך הזה שכולם עוברים, ולך הוא קשה מנשוא. את מרגישה בגידה בהורים, ואני לא יודע, באמת לא יודע עד כמה הורייך תורמים לזה שאת לא מצליחה לעשות את מה שטבעי ונכון, והוא תהליך של פרידה. לא פרידה מוחלטת, אלא הפרדה חלקית, ושינוי של דגשים ונאמנויות. האם הם טבעו בך את רגשי האשם שלך ואת הקושי שלך מלהתנתק מהם? האם זה חוסר הביטחון שלך להתמודד בלעדיהם, ולסמוך על מישהו אחר שאמור להיות המשענת שלך לחיים?

מכיוון שקשה לך לעשות את התהליך הנורמלי הזה שכולנו עוברים, ולא רק שכולנו עוברים אלא אפילו זה שהורייך עצמם עברו, לכן כדאי לך ללכת לטיפול. הצעתי לך את זה בעבר, ואני מציע שוב. בלעדיו, את עם עצמך ועם התסכולים שלך, ועם בן זוגך מצד אחד והורייך מצד שני, וקרועה בין הצדדים. את צריכה עזרה כדי למצוא איזונים חדשים, גם אם אולי את חוששת מהם.

אני כותב את כל אלה גם בהסתמך על זכרוני של השיחות שלנו כאן בעבר. תמיד היה לך קשה לוותר על שינה שם, ועם העובדה שהוא לא רצה לישון שם איתך. האם הוא מונע ממך קשרים עם הורייך שאינם קשורים לזה? אם הוא בעיקר רוצה את הפרטיות שלו, ומתמודד יפה עם פגישות ושיחות עם הורייך, זה אולי בסדר. אם הוא מנסה לנתק אותך מקשרים עם ההורים, שזה אומר משיחות ומקירבה, אז אולי לא - ואז אולי יש מצב שבו כדאי ששניכם תלכו לטיפול. אבל מכיוון שהגבולות הללו לא ברורים לי, אני מציע שתלכי לטיפול עם מישהו שיהיה מוכן אחר כך לקבל זוג לטיפול, אם זה יידרש, אבל שיהיה לך עוד מישהו שתוכלי לדבר איתו ולהעזר בו לקבלת החלטות וליצירת איזונים משפחתיים.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com