הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להתמודד איתו בזמן הנתון לכם

ד"ר אורן חסון(28.9.2018, 21:10)

מאמי יקרה,

חבל שלא כתבת גם כמה זמן אתם ביחד. גם לא ברור לי אם יש לו ילדים, ומה דעתו בעניין הזה. כתבת רק שהוא לוקח את הדברים באיזי, שזה לא תואם את הצורך שלך. יתכן שזה מנוגד לצורך שלו, שזו אפשרות אחת, ויתכן גם שאתם רק זמן קצר ביחד, והוא רוצה להיות יותר בטוח שיש לקשר שלכם יציבות, ובעיקר אולי יציבות בדברים שהוא אוהב בך. ואולי הוא פשוט לא רוצה ילדים בכלל. כך או כך, הקצב שלו אחר משלך, ואולי הצורך לא תואם.

אני מבין את המחשבה המוצדקת שלך, שאם את חשובה לו, הוא צריך ללכת לקראתך. זה נכון. אבל יתכן שאת מאד חשובה לו, אלא שגם הצורך המנוגד מאד חשוב לו. כפי שכתבתי כאן, מאחר שלא כתבת דבר על צרכים מנוגדים שלו, אני תוהה אם את מתעלמת מהצרכים שלו, למען הצרכים שלך, שהם משמעותיים. 'מתעלמת' זה או שאת רוצה להתגבר עליהם, או שאת אולי לא רואה אותם.

אני מבין שהכל בסדר ביניכם. ובכל זאת לא הכל בסדר ביניכם בנושא משמעותי. יתכן שכדאי ללכת לטיפול, אם הדברים יגיעו לידי דחייה משמעותית נוספת ביניכם ולא תגיעו לידי איזו שהיא החלטה, לפחות על קצב דברים אם הכל בסדר. את יכולה להסביר לו למה זה חשוב, ואולי טיפול יעזור לכם לממש את הדברים בקצב הנכון. לא משום שאתם לא יודעים לדבר, ולא אוהבים זה את זה, אלא כי יש קונפליקט מרכזי ביניכם שאתם לא מצליחים להתמודד איתו בסד הזמן הנתון לכם.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com