הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

אהבה מוזרה

ד"ר אורן חסון(29.9.2018, 22:39)

מאמי יקרה,

באמירה שלו חבוייה כנראה האמירה: "אני לא רוצה ילדים. אולי כי זה מפחיד אותי, אולי בגלל דברים אחרים, אבל אני לא רוצה". הזמן שאתם ביחד צריך להיות די מספיק להחלטה, אם לשניכם חשוב להקים משפחה. או לפחות 'גבולי, אבל הגיע הזמן'. היות שאתם לא רואים את הצורך הזה עין בעין, אז יש ביניכם פער. אם את רוצה להשיג את מה שאת רוצה - באמת אין לך זמן. ואני מחזיר אותך למשפט האחרון בתשובה הקודמת שלי: יש קונפליקט מרכזי ביניכם שאתם לא מצליחים להתמודד איתו בסד הזמן הנתון לכם.
לכן, אם זה חשוב לך מאד, הצעתי טיפול, שכדאי להתחיל בו מיידית. קחי בחשבון שזה לוקח קצת זמן להגיע להחלטות גם במסגרת טיפול, אבל במהלכו, ובעיקר אם תחליטו לקבוע בו מועד לסיום ולהחלטות: האם מחליטים להביא ילד משותף? או אולי: האם נפרדים?

ואז כמובן נשאלת השאלה: האם את באמת תרצי להיפרד ממנו אם לא? על כל הפחדים, וההבנה שכך או כך זה ייקח זמן (כלומר, גם עם גבר אחר) וגם אז זה לא בטוח. ואז הוא יכול להמתין עוד קצת, עם הסיבות שנראות לכאורה נכונות מבחינתו, ולהשיג את מה שהוא רוצה - קשר זוגי ללא ילדים, כי כשזה מאוחר מדי, כבר ממילא אין לך סיבה לוותר עליו.
ההחלטה היחידה שלך שיכולה לתת לך כוח להחלטה מהירה, כך אני חושב, היא ההחלטה להביא ילד איתו או בלעדיו. כלומר, עכשיו, ואם לא הוא, אז מתרומת זרע, ולתת לו להחליט אם הוא איתך או לא. ואת צריכה להאמין בזה, כי גם זה לא פשוט לך, כך אני חושב, אבל אולי בטיפול המתאים תביני שזו אולי הדרך היחידה שבה הוא יעלה על העגלה הזו איתך. ואם לא, אז שזו הדרך היחידה שלך להביא ילד. אם את מוכנה לזה. אם לא, יתכן שזה יהיה על פי דרכו, שזה איתך, אבל בלי ילדים.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com