הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

שקיעה, או אופציית הגשרים הארוכים?

ד"ר אורן חסון(30.9.2018, 13:59)

מאמי יקרה,

אני רואה את הקושי שלך לומר את זה. לקח לך 6 מכתבים אלי לכתוב שהוא לא רוצה להתמסד ושהוא לא רוצה ילדים. את לא רוצה שזה יהיה המצב, אבל את מבינה שזה המצב. את לא רוצה לבחור, כי היית רוצה גם וגם, אבל הוא לא רוצה גם וגם, ואז את צריכה לבחור. הקושי הוא שלך: האם את מעדיפה להיות איתו וללא ילדים? – כי זו המציאות שאת מתארת, וקשה לך לומר אותה.

יתכן שזה קשה אפילו עוד יותר מזה. כי אם לא יהיה לכם ילד, יתכן שאת חוששת שהקשר יהיה חסר עוגן, ולכן אולי זמני, ואת לא רוצה שהוא יהיה זמני. ואם זה זמני, אז גם הקשר לא יהיה וגם ילד לא יהיה. בודאי שקשה לך לחבר את כל הנקודות - כשאין קווים ישרים ביניהם, וגם הנקודות לא יציבות.

את שואלת אם אולי מגיע לך מישהו אחר. אני לא יודע. אני חושב שמגיע לך יותר ממישהו אחר, כי אני חושב לגמרי כמוך, שמגיע לך הוא, אבל רוצה, ויציב, ורוצה ילדים. אלא שעושה רושם שזו לא המציאות. גרוע מזה, גם מציאות אחרת, שבה תעזבי אותו בגלל זה, לא נראית מבטיחה מאד בשלב הזה. לכן הבחירות קשות. אם תרצי לבכות על כתפי (מטפורית, אני לא עושה זאת מעשית עם מטופלים), את יכולה, כי זה באמת כואב. זו הרכבת שטסה במהירות, ואת לא בטוחה אם היא רצה אל תוך ההר שעליו, בהמשך המסלול, מצויירת מנהרה, או אל מסלול עוקף ועם גשרים ארוכים ואולי הנופים משם נהדרים, אבל הגשרים קצת מתנדנדים ולא בטוחים, וכל זה במקום שתגיע דרך מנהרה אמיתית אל השקיעה, והגלים, שמאד רצית אבל אולי כבר לא קיימים יותר. בודאי שלא ברכבת הזו. אבל לרדת ולחכות בתחנה, ומתי תבוא הרכבת הבאה?

את צריכה להחליט מאמי. ובמצב הזה מותר לך לבקש ממנו תשובות ברורות. אולי את חוששת להציב לו אותן באופן חד וברור, כי את לא רוצה לסכן את אופציית הגשרים הארוכים, אבל גם זו החלטה.

מאמי, אני חושב שאולי שווה לך ללכת לטיפול. בעצמך. כי את על הסף של החלטות לא פשוטות שאת רוצה לנווט בהן נכון, ואחת האפשרויות שלהן היא היכולת להתמודד עם האבל. זה קשה, אבל זו אופציה שהולכת לכיוון של מימוש, ולא קל להתמודד איתה. האם לוותר ולהתאבל? האם להתאמץ עוד ולסכן קשר זוגי טוב? איך עושים את כל אלה ונשארים בחיים?

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com