הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להיפרד כדי לבחור מחדש? אולי לא...

ד"ר אורן חסון(6.10.2018, 23:05)

יואב יקר,

אתה רוצה להיפרד ממנה, כדי לחזור ממקום של בחירה. האמת? אני אולי מבין מה אתה אומר ומהיכן זה בא, אבל קצת קשה לי לקבל את זה. האם אתה מרגיש שכפו עליך את הכניסה לחיים משותפים? האם זו לא היתה בחירה?

אם זו היתה בחירה, אז נכון, אתה מפחד להתמסד ולהתחייב. אבל מה שאתה מנסה לעשות על ידי פרידה הוא פשוט מה שנקרא 'דחיינות', כלומר, לדחות את ההחלטה. לא את הבחירה, כי כבר בחרת. אתה רוצה לממש את הפחדים ולתת להם ביטוי, ואולי אפילו צ'אנס נוסף לעצמך להחליט אחרת. זה לא שאתה רוצה 'לבחור'. למרות מה שאתה חושב, פרידה לא תהיה טובה לקשר הזה. פרידה רק תקטין את האמון שלה ברצון שלך בה, וביכולת שלך להתחייב, וזה לא יעשה טוב לנינוחות של הקשר אם ולאחר שיתחדש. זמן הפרידה יהפוך להיות מדד לרצון שלך. אם זה יהיה יומיים, האם זה אומר שאתה באמת רוצה, או שאתה מבולבל, ואולי שבועיים אחר-כך תשנה את דעתך שוב? ואם זה יהיה חודשיים, זה יהיה עלבון, ובצדק, כי זה נצח כדי להחליט שאתה באמת רוצה, וזה חוסר הבנה שלך וחוסר אמפתיה למועקה וללחץ שבו אתה מעמיד אותה. כך או כך, פרידה הופכת להיות מבחן לאהבה וליציבות שלך, ואתה לא רוצה להיות שם.

אם קשה לך עם זה, נכון יותר לפנות ליעוץ זוגי, כדי לבחון את העניינים כשהאמון והאמפתיה ההדדית שלכם נפגעת כמה שפחות, משתקמת תחת בקרה, ועם נסיון כן להבין מה קורה, ואיך לדאוג לכך שהסיכוי שזה יחזור בהמשך החיים המשותפים הוא מזערי.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com