הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

חוסר ביטחון בדייטים

ד"ר אורן חסון(15.10.2018, 9:41)

נעם יקר,

אני קורא את הסיפור שלך, והוא קצת אופייני ללא מעט גברים צעירים בגילך ויותר. מצד שני, רבים הגברים שכן מצליחים ליצור קשרים, ויש כאלה שאפילו עושים זאת בקלות. האם הנשים הן הבעיה? – לא בהכרח. כלומר, תמיד יש סיכוי שתתקל במישהי שאינה יציבה, שלא יודעת מה רוצה אם בכלל, או במישהי שמחפשת משהו אחר – שזה כבר לגיטימי, ולפעמים זה מבלבל – כי אתה הרי לא מקבל תשובה ברורה לדעת מה באמת קרה. והקושי העיקרי שלך הוא ההבנה והצורך להתמצא ולדעת איך לנהוג במצבים של אי ודאות – שזה מצב שבו אתה לא יודע מה הכי נכון לעשות, ואולי גם נפגע. נפגע דווקא כי כאשר אתה לא יודע מה הסיבה האמיתית, אתה מספר לעצמך סיפורים ומספק לעצמך הסברים שאולי לא נכונים (כי אתה הרי לא יודע מה קרה באמת), ומגיעים מחוסר הביטחון המצטבר שלך. וכאן, מגיעים לסוג של היזון חוזר, כי כאשר אתה לא בטוח בעצמך, אתה פחות יודע איך להתנהג כי אתה פחות החלטי ומחפש מה נכון לעשות ומשנה אולי את דעתך ואת הציפיות שלך משעה לשעה, ואולי גם "משנה טקטיקות" משיחה לשיחה, וכשזה לא עובד אתה מאבד עוד ביטחון וחוזר חלילה.

יתכן שכדאי, בגילך, ללכת לטיפול כדי ללמוד להתמודד עם ההסברים השונים שאתה נותן לעצמך, ועם בחינת המציאות ועם חוסר הביטחון שלך, ולחפש דרך להיות יציב יותר רגשית ותקשורתית. ואולי גם כדאי למצוא מספר חברים גברים כי גם לזה יש ערך בתחושת הביטחון שלך שאתה יודע להתנהל חברתית.

ועוד דבר קטן לגבי התאור שלך: אם היא אמרה שאפשר להיפגש בשבת – למה בעצם לא 'סגרת דיל', וקבעתם זמן? כלומר, לומר 'סבבה, אני בא לאסוף אותך בשעה שמונה', למשל. כי יתכן שחוסר הביטחון שלך משחק לידי חוסר הביטחון שלה, ואם היא רואה שאתה לא החלטי אולי היא חושבת שאתה בכלל משחק בה, ולא בטוח שאתה רוצה, ושאולי יש לך עוד דייט בקנה ורק בודק אפשרויות. והנה הסבר אחר, וכזה שלא סיפרת לעצמך, וגם הוא אפשרי לגמרי.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com