הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

הדבר הכי נכון עכשיו

ד"ר אורן חסון(22.10.2018, 13:07)

א. יקרה,

אני מתנצל על השהות בתגובה.

את מספרת שבעלך הוא אדם שלא פשוט לו לדבר או לפתוח את העולם הרגשי שלו. כנראה גם קשה לו להישאר עם קשיים ומועקות, ולכן הדרך שלו לנסות לעודד אותך כשקשה לך היא לומר לך לצאת מזה. כפי שהוא עושה.

אבל הנה, פתאום גם לו קשה, והוא מנסה להישאר בפילוסופיה שלו, של 'אני מתמודד עם קשיים', וזה כנראה לא עובד לו. כנראה שזה מכניס אותו למצוקה, שהוא מחפש לה את הכלים שיש לו, ושהוא רגיל אליהם, שהם ההתמודדות הפנימית שלו עם הקושי, והחיצונית עם העשייה ומציאת הפתרון. זה עובד נפלא כאשר הוא מוצא פתרונות מעשיים, אבל זה קשה כאשר הם לא עובדים. זה מצב חדש עבורו.

אין ספק שלך יהיה יותר קל ואולי בטוח יותר לדעת שלא קורים לו שם בפנים דברים שאולי את חוששת שיקרו. כי את לא יודעת מה קורה שם ולאן הוא לוקח את זה. היציבות הרגשית שלך בנויה סביב העובדה שאת יכולה לסמוך על הסובבים אותך. ואיתו – גם אם הוא התקשה להכיל את המצוקות הרגשיות שלך, עדיין היתה בו יציבות. יתכן שהיא עדיין שם, אבל כשאת רואה שהוא במצוקה, את מאבדת ביטחון.

אולי דווקא עכשיו חשוב לו לדעת שאת שם, ואוהבת אותו, וסומכת עליו שמה שלא יעשה הוא יעשה את הדבר הנכון, ושגם אם דברים לא יצליחו – תסתדרו, גם אם זה יהיה פחות טוב מאשר היה קודם. ושגם אם ייקח זמן, הכוח שלכם ינצח. אלו המסרים שיעזרו לו. אלו המסרים שיותר קשים לך לתת כאשר את פחות בטוחה ביציבות שלכם.

אולי נכון מדי פעם לשאול, אבל בלי ללחוץ. אולי בכל פעם אחת לכמה ימים, שאלה על משהו אחר. ושירגיש שאת לא שופטת אותו, אלא מחבקת. עכשיו הוא זה הזקוק לתמיכה, אבל בדרך שלו. אם תעשי זאת נכון, אולי הוא יצליח גם להיפתח יותר, אבל אולי גם לא. האם את יכולה לתמוך ללא תנאי? – זה קשה, אבל אולי זה דבר הכי נכון עכשיו.

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com