הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

ארץ לא מוכרת

ד"ר אורן חסון(23.10.2018, 12:07)

מור יקרה,

אני בהחלט מבין את החשש שלך. כניסה לעימות היא דבר שאינו פשוט. אבל יותר מזה, העובדה שהוא צריך להכניס אותך לשם אומרת עליו משהו - שקשה לו להתמודד לבדו מול אחרים על הצרכים שלו. גם אם זה צריך לחיות אחר כך. עם העובדה שקשה לו להשיג בעצמו את מה שהוא רוצה, ושכנראה יצטרך את התמיכה שלך בעימותים אחרים שלו. ובהנחה שהרצון שלו באמת מספיק חזק כדי להיות עקבי, וגם את זה את לא לגמרי יודעת.

אם את מוכנה לנסות, אזרי אומץ ונסי. אולי כדאי לפחות כדי שלא לייסר את עצמך אחר-כך שלא ניסית, אבל זה גם ישאיר אותך שם יותר זמן, ועם הבחור הזה, לטוב וגם לפחות טוב. את צריכה להיות שלמה עם הרצון, לפחות, ולהבין שהנסיון הזה לראות אם הוא באמת מתאים לך ייקח עוד זמן. ואם תחליטי שלא, גם האלטרנטיבה שלך לא פשוטה, כי זה אומר לחזור למה שכרגע נראה בעינייך ללא תקווה וארץ לא מוכרת – כי לא יצרת עד היום כל קשר עם גבר אחר, וזה מפחיד אותך.

את בגיל 25. היה לך די זמן להכיר עוד גברים, והעובדה שהקשר היחיד שלך עד היום היה קשר שלפעמים ישנו ולפעמים איננו ומשהו בו אינו בריא, אומר משהו על הקשיים שלך. אם זה היה לפני שנתיים, הייתי אומר לך אולי – תני לזה זמן, ונסי והתנסי עוד. עכשיו – אני חושב שהגיע הזמן ללכת לטיפול. כדי לקבל יותר ביטחון גם בעצמך ו גם בכך שמגיע לך משהו טוב, וגם בתהליכי קבלת ההחלטות, שמתערערים וקשה לבצע אותם, כאשר את חסרת ביטחון. טיפול יעזור לך להכיר את הארצות הלא מוכרות לפני שתגיעי אליהן, ויותר מזה – להבין איך את יכולה לנהוג בהן ולתמוך בך בתהליך, כדי שתלמדי להעז.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com