הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מה שנכון ומתאים לך לעשות.

ד"ר אורן חסון(31.10.2018, 15:24)

אנונימי יקר,

יתכן שיש פערים בין ה"אני" המוצהר שלכם, כלפי חוץ, לבין ה"אני" הממשי, כלפי פנים. שניהם כנראה לא תואמים לגמרי. מצד אחד אתה מתאר אותה כאימהית ומבוגרת, ומצד שני היא יוצאת במקביל אליך ומאפשרת גם לך לעשות זאת. אולי יותר ממה שהיית רוצה, בעצם, כי אתה רואה עצמך כאדם נאמן לבת זוגו.

כלפי חוץ, הדברים שאתם אומרים זה לזה, יתכן שהם נכונים ואמיתיים, ויתכן שמטרתם היא לנסות ולהתאים עצמכם זה לזה, כלפי חוץ, כדי שהצד השני לא 'יברח', כשאולי בכלל לא היה רוצה לברוח. האם היא באמת רוצה לצאת במקביל, או שהיא אומרת את זה לך, כי היא חושבת שזה ירגיע אותך וייקל על יסורי המצפון שלך כאשר אתה מספר לה שאינך מתאהב בה? האם אתה באמת רוצה לצאת עם מישהי אחרת, ולנוע בין שני קשרים? – למרות הקסם שאולי יש בזה, אני לא בטוח שאתה באמת רוצה בזה. האם זו שהתחלת לצאת איתה עכשיו "תבין" שאתה שומר על קשר עם 'יזיזה' שלך?

ומכאן גם השאלה אם אתה רוצה שהיא תמשיך להיות יזיזה שלך? ידידה שלך? (ואתה צריך לבדוק איתה אם זה אפשרי בכלל) – או אולי מה שאתה באמת רוצה זה קשר בלעדי עם הבחורה המקסימה שאולי לא התאהבת בה, אבל שיש לך מחשבות שניות לגבי ההתאהבות איתה.

יש כאן החלטות שאתה צריך לקבל, כשאתה עוד לא בטוח בכלום. לכן זה קשה, ולכן פנית אלי. לכן אני חושב שאתה רוצה 'לעשות את הדבר הנכון' – כי זה מה שמתאים לך. אבל אז זה אומר שאתה צריך לבחור. אני לא בטוח שאתה מסתדר עם 'גם וגם'. ואם זה אכן כך – נסה לראות אם אתה יכול לבחור. לכל בחירה יש מחיר, וזה מה שמרתיע אותך. אבל כנראה שזה מה שנכון ומתאים לך לעשות.


בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com