הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להגן עלייך ועל הבנות

ד"ר אורן חסון(13.11.2018, 10:58)

טל יקרה,

התכתבת אתי בעבר במרץ (קישור כאן), בתחילת התהליך הזה. כתבתי לך כבר אז שחשוב שתשימי גבולות בינך לבינו, כדי שתוכלי להשתקם. כפי שאת כותבת עכשיו, את עדיין לא שם. קשה לך, גם כי את עדיין מקווה ש"זה לא סופי". אני חושב שחשוב לך שזה יהיה סופי. הוא גבר לא אחראי, הוא בן זוג בלתי יציב, והוא אבא לא אחראי. את לא צריכה אותו. וחוסר הביטחון שלך לוקח אותך אל השאלה: ומה אם הוא ימצא מישהי חכמה ויפה ממני? – כי את פוחדת שאז זה יהיה סופי.

לומר לך משהו? ראשית, אם היא חכמה מספיק, היא תבין מי הוא, ותתקשה להישאר איתו. ושנית - הלוואי שימצא מישהי שהיא חכמה מספיק כדי להצליח לייצב אותו ולעזור לו להיות אחראי יותר, למען הבנות שלכם, ולעזור לו לשפר את האבהות שלו. זה גם אינטרס שלך, אבל אני לא בטוח שזה יקרה.

כפי שכתבתי לך גם אז, את צריכה לשים גבולות, כדי שלא תצטרכי לצעוק הצילו. ולהתגבר על רגשי האשם שלך, כלפיו וכלפי הבנות, כי חשוב גם לך וגם להן שאת תהיי אדם חזק ומתפקד, ויודע להחליט עבור עצמו ועבורן, שיהיה להן לפחות אחד כזה. זה חשוב יותר מאשר מראה פנים של זוגיות שברור שכבר איננה. את הויכוחים ואת הדיונים צריך לעשות הרחק מהן, אבל הגבול צריך להיות ברור, והוא לא צריך להסתובב לך בין הרגליים. הוא צריך לקחת ולהחזיר אותן. ואם הוא לא יכול לקלח אותן, שיבין שיש לו מגבלה. יום אחד אולי ירצה לשנות משהו באורח חייו כדי להיות אבא מתפקד יותר. את עוזרת לו להישאר פרחח חסר אחריות. ואם הבנות לא יתקלחו מדי פעם, זה פחות חשוב מאשר השלמות הנפשית שלך. ואם אין לו אפשרות לחגור אותן כפי שצריך – תאסרי עליו לקחת אותן, ובחסות החוק. זכותך וחובתך להגן עליהן.

ואם את צריכה תמיכה, לכי לטיפול או לרשויות הרווחה המקומיות. הן לתמיכה אישית, והן כדי להעזר בהן כדי לכפות הגנה על הבנות. ואם את עושה את זה באופן חוקי – הבהירי לו מראש שזה מה שאת עומדת לעשות, כדי לתת לו את הצ'אנס לשנות בעצמו קודם. אבל אלו הם חלק מהגבולות שאת צריכה לשים, כדי להגן על עצמך ועל הבנות.

ובכל מבט אחר – היי אנושית ככל שאת יכולה, ומכבדת ככל שאפשר, כדי למתן את הכעסים והקונפליקטים. גם בזה את יכולה להעזר בטיפול או ברשויות המתאימות. הצורך שלך הוא להיות אסרטיבית, לא תוקפנית, אלא אם הוא לא יאפשר לך את זה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com