הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

אם לא התייאשת עדיין

ד"ר אורן חסון(20.11.2018, 21:45)

את יקרה,

את צודקת, באמת עצוב שהדברים מתגלגלים כך. קשה לי לומר לך אם את מדריכה נכון או דורשת נכון מהילד שלך, עם הפרעת הקשב, כי אני לא יודע מה את אומרת לו, באיזה תנאים, איזה טיפול הוא מקבל אם בכלל, ואם הילד לבד ובלי לחצים מצליח טוב יותר, ואם את לחוצה ומלחיצה או לא. כך שאני לא נכנס לשאלה אם בעלך רגיש לילד או אדיש לילד, כי אני לא יודע. יכול להיות שהוא באמת יודע טוב יותר מה נכון לו ומגן עליו, ויכול להיות שהוא רק מחריף את ההתנהגות של הילד, בחוסר הרגישות שלו כלפייך וכלפיו, וכל מה שהוא רוצה זה רק שקט בבית, ושזו הבעיה שלו.

אבל בדיוק בגלל שאני לא יודע את כל אלה, וגם לא אוכל לשפוט מכאן מה נכון יותר, ובדיוק בגלל שאני כן יודע ורואה עד כמה קשה לך, אני כן בטוח ומבין שאתם לא מסתדרים ביניכם, וכן מבין, על סמך האיומים שלו בפרידה, ובודאי בניסוח שאת מתארת, שהוא מנסה לפגוע כך כשהוא לא מצליח לשכנע אותך, אם הוא מנסה בכלל, ושהוא מתקשה לווסת את עצמו כשצריך, למשל מול הילדים, ואולי כועס בקלות ובאופן חריף מדי.

כך שאת צודקת, ונראה שאתם צריכים ללכת לטיפול. אתם אולי רגע מאוחר מדי, ואולי עוד לא. את כבר די מיואשת. אבל... הוא לא רוצה. שאולי זו עוד עדות לכך שהוא לא רגיש. אז מה עושים? – הולכים לבד. כדי ללמוד מה לעשות ואיך להתנהל איתו, מה לעשות ואיך להתנהל עם הילד, וגם – מה לעשות עם עצמך. יתכן שלאחר שתתחילי ללכת למטפל זוגי הוא יצטרף אליך, לפחות כדי שיוכל לספר למטפל "מה באמת קורה בבית". גם זו אפשרות. וגם אם לא – יתכן שתוכלי ללמוד להגיע אליו אחרת, ולהשפיע עליו וליצור שינוי. אם התחתנת איתו, זה אומר שהיה בו משהו טוב. אם לא התייאשת כבר, נסי את הצעד הזה קודם.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com