הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

שלוש שנים שלא ניסית

ד"ר אורן חסון(25.11.2018, 0:33)

יולי יקרה,

קחי בחשבון שמה שהיה איתו הוא שיהיה. השאלה שאני שואל את עצמי היא למה את איתו מלכתחילה. יתכן שהתשובה נעוצה בכך שהוא גבר נאה במיוחד, או שהסקס איתו מדהים, או שהוא אינטליגנטי ומרתק, או שהוא עשיר מאד או כולם ביחד, ואז את משלמת מחיר רגשי קשה עבור כל אלה. לא כתבת דבר מכל אלה (פרט לכך, בעצם, שיש לו כפית זהב), ולכן אני לא יודע למה נשארת איתו מלכתחילה.

אבל נדמה לי שאת התשובה נתת בסוף, ואולי היא היא התשובה האמיתית: "למה הגברים בארץ כאלה אדישים ואגואיסטיים?" – אם זה מה שאת חושבת על כל הגברים בארץ, גם לא תלכי לחפש מישהו אחר, ובתפיסתך אין סיבה לחפש מישהו אחר. העובדה היא כמובן שההנחה שלך היא מוטעית ורבים אינם כאלה. לגבי השאלה ששאלת לפני כן: "למה אני לא מצליחה למצוא פרטנר ראוי?" התשובה פשוטה – כי שלוש שנים את בזוגיות שמהדייט הראשון היה אגואיסט שמסוגל להקשיב רק לעצמו. שלוש שנים שבהם לא ממש ניסית, וכשלא מנסים, גם לא מצליחים.

יולי, התשובה נעוצה בך, ובשאלות שאת צריכה לשאול את עצמך, כמו "מה אני מחפשת?" – אמר לי פעם גבר שהתגרש מאשתו היפהפיה שמעכשיו כשיראה אשה יפה הוא ילך לחפש במקום אחר. זו שאלה לגבי כפיות הזהב, מבינה? כלומר, יכול להיות שתמצאי מישהו שגדל עם כפית זהב והוא דווקא בסדר, אבל יתכן שהמכלול שאת מחפשת נוטה יותר להיות אגואיסטי. בדקי היטב עם עצמך מה את רוצה, וסדרי לך את העניינים לפי סדרי חשיבות. יתכן שאת צריכה לשים מראש את העניין של התחשבות ואמפתיה במקום גבוה יתר מזה שעשית בעבר.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com