הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

התנהגות לא מוסברת מצד הבעל

נשואה טריה(17.12.2018, 8:02)

שלום רב,

אני זקוקה לעצתך המקצועית.

לפני כמה חודשים נישאתי לבחיר ליבי. אני חייבת לציין שלפני החתונה היו מריבות שכללו לעיתים שפה בוטה (גם מצידי) אך תמיד ידענו להשלים ולהבין מכל מריבה... חוץ מהמריבות היה לנו קשר טוב ולרוב מכבד עם אהבה רבה ונתינה ענקית. בתקופה שלאחר הצעת הנישואין הבטחתי לעצמי שאני אישית לעולם יותר לא אשתמש במילים בוטות בזמן מריבה, ואכן עמדתי בזה. לאחר הנישואין תקופה של בערך שלושה חודשים היינו מאושרים עד הגג, לא הייתה לנו מריבה אחת. לצערי לפני כשבועיים פרצה מריבה לא מובנת ולא מוסברת. שנינו התארגנו ובאנו לצאת, כשהגענו לאוטו ראינו אדם שמסתובב תמיד ליד הבניין שלנו, אמרתי לו שלום ונכנסתי לאוטו (חשוב לציין שבעלי סיפר לי כמה ימים לפני זה שהוא התווכח עם הבן אדם הזה בגלל שהכלב שלו השתין לבעלי על הרכב). אחרי שנכנסתי לאוטו בעלי ממש התעצבן וצעק למה אני אומרת לו שלום (בהמשך המריבה הוא טען שבאותו הרגע אני עניתי ש"אני אעשה מה שאני רוצה", אני לא זוכרת שעניתי כך), הוא ממש לא הרפה, הרים את הטונים והשתמש במילים פוגעות, אמר שהוא יחכה להזדמנות וליידי הוא יגיד שלום לשכנות שלנו שרק מחפשות את השלום שלו. חשוב לציין ששניינו לא ילדים, והמשפט הזה פשוט גרם לי לשנות את כל התפיסה שלי כלפיו (מבחינתי הוא הגבר הכי נאמן שיש אז לא הבנתי איך גבר נאמן חושב בכלל על למי להגיד שלום ולמי לא) בשלב מסויים ביקשתי ממנו שיחזור ויחזיר אותי הביתה, כשהגענו מתחת לבית הוא אמר לי "יאללה תתחפפי לי מהאוטו", הייתי כ"כ בשוק, לא הבנתי על מה כל ההתנהגות הזו, גם אם הוא טוען שאמרתי שאני אעשה מה שאני רוצה זה לא מוצדק. לאחר כ4 ימים ששניינו מסתובבים באותו בית ולא מדברים, ניגשתי אליו ואמרתי לו שההתנהגות שלו לא מקובלת עליי ושאם עוד פעם אחת הוא ידבר אליי ככה אני לא אשאר במקום כזה, הצרחות שקיבלתי באותו הרגע גרמו לי להבין שאין עם מי לדבר, הוא פשוט דיבר יותר גרוע והשתמש במילים כמו "אפס, זבל, תעופי לי מהפנים, מי את בכלל" , הייתי כל כך מזועזעת שחוץ מלהגיד לו לא לדבר אליי ככה לא ידעתי איך להתמודד עם זה, לקחתי את הרגליים שלי והלכתי לכמה שעות מהבית.

היום עברו שבועיים מאז אותו יום שבאנו ליציאה תמימה וסיימנו אוייבים, אנחנו לא מדברים בכלל ואין לנו מושג מה קורה אחד אצל השניה, הוא ישן בסלון ולא מתקרב אליי בכלל (בעבר סיכמנו שלא יהיה דבר כזה שלא נדבר כמה ימים).

כל מה שאני יודעת זה שאני לא רוצה חיים כאלה ושזה לא הגיוני שהוא התנהג ככה על משהו שטותי ומה שהכי קשה שהוא לא חושב אפילו לנסות לדבר איתי או חלילה להתנצל. אני מפחדת שבגלל שאני לא יודעת איך להתמודד עם זה אני אפרק את הכל, מצד שני אני באמת לא רוצה לחיות ככה.

זקוקה כל כך לעצתך