הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

אחריות

ד"ר אורן חסון(17.12.2018, 18:45)

יערה יקרה,

חוסר ביטחון יכול לתת תחושה של אי נוחות לצד השני, אם הוא בלתי צפוי לו, ואם הוא לא יכול לדעת מראש מתי הוא יצוף, ולא פעם גם מתי הוא יואשם שהוא לא בסדר. לפעמים האשמה כזו היא התקפה ישירה, ולפעמים היא נסיגה מאת הצד הלא בטוח, ותפיסת מרחק, ולפעמים כל מיני דברים באמצע. אם הצורך שלו הוא בשלווה ובשקט, קצת קשה לאהוב את זה, גם כשאוהבים אותך. אם הוא מתקשה להכיל את זה, ה'צריך' לא רלוונטי, גם אם ברור שזה מה שהיית רוצה ושזה מה שהיה מאד מקל עליך.

כתבתי לך שלפעמים הדרך הטובה היא הדרך הישירה. כלומר, לשאול את הפחד שלך, אבל ממקום שרוצה בטוב, כלומר, לא כשאת יוצאת מתוך הנחה שהוא לא בסדר, אלא כאשר יוצאת מתוך הנחה שהוא בסדר. זה לא כזה פשוט, כאשר חוסר הביטחון שלך מקרין שאת לא בטוחה שהוא בסדר, וזאת העבודה שאת צריכה לעשות עם עצמך. וגם – וגם זו עבודה שאת צריכה לעשות עם עצמך – לדעת להפריד בין דברים חשובים לבין דברים לא חשובים, וללמוד להכיל את מה שפחות חשוב.

אמרתי שזה קל? – לא. אבל חשוב לך גם להקל עליו, כי גם לא לא תמיד קל.

מצד שני, אני לא בטוח עד כמה הוא יודע או יכול להכיל מידה מסויימת של חוסר ביטחון, ועד כמה הוא יודע להיות אמפתי. להגיד לך שהוא צריך ללמוד את זה לא יעזור, א. כי הוא לא שאל לעצתי, ב. כי אני לא יודע מה היכולות שלך ושלו כדי למצוא שיווי משקל מתאים. מכיוון שפנית אלי, האחריות הזו היא עליך. בעצם, אולי לא ניסחתי את זה נכון. זה לא בגלל שאת היא זו שפנתה אלי, אלא כי את היא זו שמחפשת פתרון, והפיתרון הוא תמיד בלקחת את האחריות עליך, גם בדרכים היצירתיות שתצטרכי למצוא, שיאפשרו לו לקבל אותך.

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com