הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

אהבה, כבוד הדדי, והרבה אורך רוח

ד"ר אורן חסון(17.12.2018, 23:52)

אוהבת יקרה,

הייתי צריך לדעת. כי אותם הדברים נראים אחרת לו הייתם עשר שנים קדימה, ועוד אחרת אם הייתם שלושים שנים קדימה.

לעניין: נראה לי שאת אומרת דבר והיפוכו, מה שמוביל אותך לא לשאלה מה את צריכה לעשות, אלא מה היית רוצה שהוא יעשה.

הדבר האחד הוא שמצאת את האחד שלך. הדבר ההפוך הוא שאת לא יודעת אם זה אי פעם יספק אותך. גם אני לא. אבל המסקנה שלך היא שהוא צריך לעשות שינוי, וזה, לכאורה לפחות, לא תלוי בך. ואני מניח שניסית. ואני לא יודע מה בדיוק את שואלת. אני חושב שאת שואלת אותי: מה הפרוגנוזה? האם זה יכול להשתנות? האם אתה נותן לי תקווה, או האם אתה אומר לי שזה מה שיש? וכנראה גם: האם אני יכולה להשתנות, ולהסתפק בזה ועדיין להיות מאושרת? האם, כאן ועכשיו, אתה מוכן לתת לי תקווה, או האם אתה אומר לי שזה תמיד יחסר לי?

אני חושב שכל העניין הזה דורש עבודה סיזיפית קשה, עם שינויים קלים אצלו, ועם נפילות ואכזבות במקומות ובתקופות שבהם יהיה לחוץ יותר או כועס יותר, ועם תקופות של רגיעה והשלמה אצלך, ועם נפילות במקומות שבהם את תהיי עייפה או כועסת. המאמץ שאת אמורה לעשות בתהליך הזה יישא מעט פירות אצלו, מדי פעם, וידרוש את המאמץ הזה שוב ושוב, והפירות יהיו קטנים ומצומקים, גם אם מתוקים. הרבה תלוי גם באופן שבו תעשי זאת, ובהתנגדויות שלו.

אני לא יודע אם תמיד את תהיי חזקה להתמיד, ואם תמיד תצליחי להיות מספיק שכלתנית לומר לעצמך: אבל הוא כן אוהב אותי, והכל בסדר, והחיים טובים, למרות שהעולם הרגשי שלך לא ירגיש יותר מאשר אדוות קלות מצידו (או פירות קטנים ומצומקים מדי פעם, לאחר מאמץ), ולא תמיד ייתן לעצמך אישור של שמחה: כן, זאת אהבה!

אתם יכולים ללכת לטיפול, אם תרצי. לא כדי להפוך סדרי עולם, כי זה לא יקרה, ולא כדי לכעוס זה על זה, כי זה לא יעבוד, אלא כדי לקבל ולהשלים זה עם הצרכים של זה, מתוך הבנה של אהבה וכבוד הדדי, ולתת לכם אורך רוח להכיל את ההבדלים ביניכם, ולכבד אותם.


בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com