הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

האם אפשר לצמצם את זה בחצי?

ד"ר אורן חסון(26.12.2018, 16:26)

ק יקרה,

את מדברת על מעורבות יתר של הוריו של בעלך בחיים שלכם, ובמידה מסויימת הם גם כופים עליכם סוג של יחסים גם עם גיסך, שלא ברור אם זה "לטובתכם", ואולי לטובתו – שזה אולי לגיטימי, אבל כנראה שצריך להיות מוצג כך.

את ביחסים נהדרים איתם, וזה מעולה, אבל זה יותר מדי לך. הקושי שלך הוא לשים להם גבולות. אלא שבכל המכתב הזה לא כתבת מילה וחצי מילה על מה שהבן שלהם, בעלך, חושב על העניין. אני מניח שהוא יודע מה את חושבת, ואני מניח שזה נמצא גם ביניכם כמשהו שאולי בויכוח ואולי גם מעכיר במשהו את היחסים ביניכם. ולכן אני תוהה למה לא אמרת גם על זה דבר. כי לדעתי – הבעיה כאן היא לא היחסים שבינך לבינם, אלא היחסים שבינו לבינם, והיחסים שבינך לבינו. קצת קשה שתשימי להם גבולות, בעדינות ו/או בתקיפות, כשהוא לא אומר דבר על זה, או כשהוא מתנגד לך ולא איתך. אולי קצת קשה לו לשים להם גבולות, אם הוא בכלל רוצה, כאשר הוא חושב שאם הוא יעשה את זה, הם יחשבו שזו את שמניעה את הדברים מאחורי הקלעים, והוא לא רוצה שיחשבו עלייך רעות.

זה צריך להיות בינך לבינו, וזה צריך להיות בינו לבינם, כשהוא שלם עם זה. כשקשה לו, והוא לא יודע איך, קשה גם לך, כי את לבד בזה. האם הוא שלם עם זה? – לא כתבת על זה. האם הוא לא שלם עם זה כי הוא לא רוצה לפגוע בהם ו/או לא יודע איך להתעמת איתם? – גם זו אפשרות, ואז יתכן שהוא מציג את זה כאילו טוב לו במצב הנוכחי, רק כדי שלא להצטרך לשים להם גבולות.

סביר שלו זה יותר קל, כי הוא רגיל אליהם, וכי כך גדל. אבל יתכן גם שהוא אפילו מרוצה מהמצב, ונעים לו כשהם באים, וכשאחיו מגיע, ואז הדיון הוא בינך לבינו, והשאלה היא איך מוצאים פשרות בתוך הזוגיות בינך לבינו. האם אתם יודעים לעשות את זה?

בסופו של דבר, הדברים מאד מאד קשורים למה שבינך לבין בן זוגך. מבלי שתהיו מתואמים, יהיה יותר להפחית את מינון המפגשים האלה. ביחד, יהיה לכם יותר קל לומר להם – תודה, אנחנו מאד אוהבים אתכם, אבל אנחנו באמת צריכים קצת יותר זמן לעצמנו. האם אפשר לצמצם את זה בחצי?

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com