הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

שחיקה בעקבות צרכים מיוחדים

ד"ר אורן חסון(26.12.2018, 16:28)

שלומית יקרה,

אני יכול להבין את הקושי. הדינמיקה של רגשות היא משהו מורכב. רגש יכול להתעורר בבת אחת, גם אם לא תמיד זה כך. אבל משם והלאה הדינמיקה והתנועה של רגשות היא בדרך כלל איטית ועם הרבה מאד כוח, כמו נהר שאם את רוצה להסיט מנתיבו מבלי שיגלוש מכל צד של הסכר, את צריכה לעשות זאת בהדרגה, לחפור נתיב חדש, ולתת לזרימה להגיע לשם. זאת בניגוד למחשבה הרציונלית, שיכולה ברגע להגיע למסקנה לוגית חדשה כשאת מקבלת מידע חדש.

האם זה אפשרי במקרה שלך? – לא בטוח. בנית סכרים וחומות שמונעים כרגע מהנהר הרגשי שלך לומר לך משהו אחר חוץ מאי התאמה, וחוץ מכעס על תפקוד שלא היה נכון, וחוץ מריחוק ובלימה של האהבה שהיתה לך אליו. להטות את הנהר הרגשי שלך מחדש לכיוונו, זה תהליך ממושך, שדורש א. הרבה עבודה, שזה אומר בעיקר סבלנות ודיבור מתמשך עם עצמך, ב. הרבה מאד רצון ואופטימיות שזה ילך. לכן זה קשה.

אני מבין שאת בתהליכים שונים ומורכבים של טיפולים בעניין הילדים שלך, וחלקם דורשים מפגשים גם שלך ואולי גם שלכם עם מטפלים שדורשים גמישות בתהליך ההדרכה ההורית שאתם עוברים. אם את פנויה גם לטיפול אישי – זה חשוב. בשבילך.

יש מערכות תמיכה וטיפול למי שהוא מטפל בעצמו בבן משפחה. קשה לשאת את זה לבד, ומה שקרה לך במסגרת הנישואים שלך הוא שאת עשית את זה לבד. אני לא מאשים אותך, כי יש לך רק כך וכך זמן, אבל בתוך כל המערכת הזו, כשאת עשית את מה שצריך עם הילדים, לא היית פנויה 'לסחוב' איתך גם את בן זוגך שלא ידע איך לעשות את זה. אני חושב שההבנה שלך היא שזו הסיבה לריחוק שלך ממנו, מה שנשמע הגיוני מאד.

אם את יכולה, פני עצמך לעשות זאת.

אני מציע לך גם עוד אפשרות, זמנית, רגעית וביניים, כי הפורום הזה צר מכדי לעזור לך מעבר למה שכתבתי כאן: את מוזמנת ליצור איתי קשר ליעוץ טלפוני חד פעמי (הקישי על הקישור), כדי שאוכל אולי לעזור לך לכוון אותך באופן מעמיק יותר, כי במסכת הזו שבה את נמצאת, את זקוקה ליותר עזרה. זו תהיה שיחה של שעה, ובמחיר מוזל יחסית למפגש של שעה במסגרת טיפולית.

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com