הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

פערים בזוגיות

גלי(7.1.2019, 21:06)

שלום ד"ר אורן

בעלי ואני בזוגיות זה ארבע שנים, באמצע שנות השלושים לחיינו. לפני כחצי שנה נולדה לנו בת ומאז מתגלים ועולים בפני בירור ההבדלים והפערים בניינו, באופן שעד עכשיו הרגשתי בו במרומז, וכעת הדברים מציקים לי מאוד.למעשה מאז שנולדה בתנו בעלי אינו עובד, וכך גם מספר חודשים לפני לידתה. למרות שעודדתי, ולבסוף גם לחצתי - כלום לא עזר. ביום יום הוא איננו יושב בבית, אלא עסוק בכל מיני פרוייקטים שאמורים בעתיד להביא הכנסה כלשהיא ולקדם אותו במקצוע שלו, אך כעת מושקע בהם ללא הכנסה. הוריו תומכים בו כלכלית, וכך בעקיפין תומכים גם בי כנגד רצוני. ניסיתי לדבר איתו בכדי שיחלק את זמנו אחרת, ויקדיש לפחות חלק מהזמן לעבודה ששכר בצידה. דמי חופשת הלידה שלי כלכלו את שניינו, ובמהלך החצי השנה האחרונה נעזרתי בחסכונות שלי. מכעיס אותי שהוא איננו מבין שכעת, כאיש משפחה עליו לשים בצד חלק מהתכניות שלו, להתייעץ איתי ולהתחשב גם בדעתי. הוריו מנגד אינם חדלים מלתמוך בו כלכלית ולמעשה מסייעים ומאפשרים את שימור המצב. אני חשה טינה כלפיהם, הוא מתקשה להבין מדוע אני לא חביבה אלא מרוחקת ולא מעוניינת לשתף אותפ בכלום.

עכשיו, כשביתנו בת חצי שנה אני מעוניינת לחזור לעבוד באופן מלא. למדתי שנים ארוכות, אני אוהבת את המקצוע שלי וחשוב לי להתקדם בו ולהצליח. בעלי מעודד אותי מצד אחד לעבוד ולהתקדם, אך במקביל יש לו סייגים לגבי סידור של פעוטון עבור ביתנו. הוא מעוניין שהוריו והוא ואני נחלוק בטיפול בה. דבר זה מנוגד קשות לדעתי, אין לי עיניין להעמיק את התלות בהורים שלו ואת המעורבות שלהם בחיי ובחיינו. מלבד זאת אני מעוניינת שבעלי יצא לעבוד ולא יעביר את הזמן בטיפול בילדה. ראיתי מספר מסגרות שהתרשמתי מהן לטובה עבור ביתנו, אך בעלי מסתייג. אני גם מרגישה שלא אוכל לצאת לעבוד בראש שקט כאשר אני יודעת שהבת בבית בסידור כזה - הרי מדי פעם הוא יצטרך לצאת, או הוריו, ואני אאלץ לבוא ולסתום את החור.

מה עושים? אני חוששת שהמצב יפגע בהערכתי אליו. המצב הכלכלי שלנו לא טוב, ואני מרגישה עמוסה ולחוצה. מסתכלת גם לעתיד בחשש - כיצד נתפרנס כזוג? האם כל הנטל עומד ליפול עלי? האם לא נגיע להישגים כלכליים סבירים בגלל ההתנהלות שלו? חשוב לי לציין שהצלחתי לחסוך סכום כסף יפה עד עכשיו, ולהתקדם מקצועית ואני מרגישה שהוא סוחב אותי לאחור. התחושה היא שהוא לא מסוגל לראות אותי ואת מה שאני צריכה ופעול מתוך עצמו, לבדו כרווק.

תודה על תשובתך