הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להגיע להסכמות כאשר אתם לא מסכימים

ד"ר אורן חסון(8.1.2019, 12:44)

גלי יקרה,

אם כך, הרשי לי לתקן אותך: בעלך עובד, אבל ללא פרנסה שוטפת. הוא מצפה שזה יניב פרנסה בעתיד, ויתכן שהוא צודק ויתכן שהוא טועה, אבל לומר שהוא לא עובד זה לא מדוייק, אלא מעיד על חוסר שביעות הרצון שלך מכך שכבר זמן מה אין לו הכנסה. כשאת לא בטוחה בכך שזה באמת יניב תוצרת, ובעצם גם לא בטוחה בשיקול דעתו, נוצרים ביניכם חיכוכים, ואת מרגישה חוסר ביטחון קיומי. ללא ספק זה מכעיס אותך, מה עוד שאת נאלצת להשתמש בחסכונות שלך.

הוריו תומכים בו, ולדעתי זה ראוי. אלא שהיות שאת רוצה שהוא יעשה משהו אחר, ההתערבות שלהם היא לכאורה נגדך. אולי לא כל דבר שבעדו הוא נגדך, גלי. ההתערבות שלהם כן תומכת ביכולת שלו להמשיך ולבנות את החלומות שלו ללא פרנסה מיידית, מה שאת לא אוהבת, אבל זו זכותם לעזור לו לתמוך בבניית החלומות שלו. גם את תעשי זאת לילדייך, יום אחד, אם תוכלי.

אבל מידת המעורבות שלהם אולי לא מסתיימת רק בתמיכה כלכלית. אני לא יודע מה תפיסת העולם שלהם, ואני לא יודע מהי תפיסת העולם שלך. אבל בהחלט ייתכן שככל שהמעורבות שלהם גדולה יותר, וככל שהתלות שלכם בהם גדולה יותר, כך היכולת שלך לקבוע מה קורה בבית ועם הבת, קטנה. אני יכול להבין את זה, אבל פרט לאיבוד תחושת השליטה לא הבנתי במה המעורבות שלהם מפריעה לך עוד. הם תומכים בכם, ואם הם מחנכים נכון, והם אנשים נורמטיביים, אינטליגנטיים וטובים, הבת שלכם לא תפסיד מכך שלא תהיה עם אנשים שאינם משפחה בשלב המוקדם הזה של חייה (חצי שנה). מאוחר יותר, זה יהיה סיפור אחר, כי מעורבות וחיכוך עם ילדים אחרים יהיו דבר מאד חשוב. אבל כרגע, אולי עדיין לא.

לגבי עבודתו - אני לא יכול לדעת אם הוא "מהמר" נכון מבחינה כלכלית, ולכן גם לא אם זה יפגע בקידום המקצועי שלך. אני לא יודע אם ועד כמה הוא יודע לקחת אחריות. אני כן יודע שאתם לא מדברים מספיק את החששות שלך ואת התקוות שלו, כי לא הגעתם להסכמה. לא ההורים שלו הם הבעיה, אלא הדיאלוג ביניכם:

האם הוא מוכן לוותר לך כדי להרגיע את החששות שלך?

האם את מוכנה לוותר לו כדי לתת לו צ'אנס להגשים חלום מקצועי משלו?

– זה הדיאלוג שאתם צריכים לפתור. ואם קשה לכם עכשיו, זה עלול להחמיר בהמשך. אם את יכולה לומר לעצמך – מגיע לו עוד צ'אנס, למענו, כי את אוהבת אותו וחשוב לך גם האושר שלו (שגם יתרום לזוגיות שלכם, מן הסתם) ואתם יכולים לדבר על השאלה עוד כמה זמן אפשר להמשיך עם המצב הנוכחי לפני שתגיעו למסקנה אחרת, אז עשי ועשו זאת. אם לא, אולי כדאי ללכת לטיפול זוגי, זמני לפחות, כדי שיעזור לכם לדבר ולהגיע להסכמות ולראות זה את צרכיו של זה ולקבל אותם, כאשר אתם לא מסכימים. כי נדמה לי שאת זה אתם הולכים ומאבדים, וחבל.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com