הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

איך יוצרים השלמה עם מה שיש?

ד"ר אורן חסון(10.1.2019, 15:56)

חמי יקר,

אני חושב שאני יכול לכתוב לך היום בערך את מה שכתבתי לך באפריל, לפני שנה כמעט, ואני מבין שאתה באותה מערכת יחסים:
----- תשובתי מאפריל ------

אז בוא ונעשה ספירת מלאי:

יש מישהי שאין לך, שמאד נדלקת עליה, ואין לך אותה כי היא לא רצתה. במילים אחרות, אמנם מאד רצית, אבל החיבור לא היה מדהים, בלשון המעטה.

יש לך מישהי שיש לך, שהחיבור מדהים והיא מדהימה. אבל אתה לא מתלהב כמו שהתלהבת עם הקודמת.

מה האפשרויות אם כך?

  1. לעזוב את בת זוגך הנוכחית, ולנסות מדי פעם לראות אם הראשונה תרצה אותך מתישהו.
  2. להישאר עם הנוכחית, מתוך ציפיה שאולי עם הזמן תתאהב בה יותר, אולי משום שהיא באמת מוצלחת, ואולי משום שבמשך הזמן יישכח ממך הזיכרון של הראשונה, או לפחות תחושת האכזבה.
  3. להיפרד מהנוכחית, ולצפות שיום אחד תמצא מישהי שגם תידלק עליה כמו על הקודמת, ושגם היא תתאהב בך. היות שנדלקת על מישהי כך רק בגיל 30, ועוד לאחר שהכרת אותה כבר שנתיים קודם, הסיכוי לחלק הראשון לא משהו. וסיכוי לחלק הזה וגם לחלק השני (שהיא תתאהב בך), מן הסתם, קטן עוד יותר.

אתה צריך להחליט.

עם זאת, אני רואה את המכתב הנוכחי, אבל ראיתי גם את הקודמים. זוכר? כתבתי לך כך: "כשאתה מתייסר - אתה טוחן את מה שאתה לא יודע, וחבל. שמור על האופציות פתוחות, כל עוד אין לך אופציות טובות יותר. " אולי, עם הזמן, תדע גם להשלים עם "אופציה מספיק טובה לך", ולהניח לכל היתר. הרבה מאד תלוי ביכולת שלך להחליט לעשות את זה.

------------ סיום התשובה --------

אז נשארת איתה. אבל כמו שכתבתי אז – יש לך מחשבות מטרידות, וחרדה שמא אתה מפסיד משהו. אולי... הרי איך אני יכול לדעת מה יהיה אם תחליט לעזוב את הנוכחית? – אני רק יודע שהמחשבות הללו פוגמות ופוגעות בקשר שלך איתה. איך אני יכול לדעת אם זו שלא רצתה אותך פעם, לא התהפכה לגמרי ותרצה אותך עכשיו? – אני לא יכול לדעת. אני רק יכול להניח מנסיוני, שהסיכוי הוא לא משהו. אבל עד שלא תדע סופית, אתה בדילמה. ואני חושב שאולי הגיע הזמן ללכת לטיפול כדי להבין מה אתה רוצה. אני חושב שהגעת לשלב שהוא קצת מעבר למה שאפשר לתת כאן בפורום, ולו רק כי אני רואה דגם שחוזר על עצמו זמן רב, והוא מבחינתך ללא פתרון. זה היה אחרת לו היית יודע לחתוך כך או אחרת, ובמקביל, להיות שלם עם ההחלטה שאתה עושה. בגלל שאתה מאד לא, זה המקום אולי ללכת לטיפול, כדי ללמוד לא רק להחליט, אלא גם להתמודד עם ההשלכות של החלטות שלך, גם כאשר אין פתרון מושלם, כי כנראה שאין לנו דבר כזה בעולם. למרבה הצער... אבל כך כולם חיים.


בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com