הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

נדרש ורצוי

ד"ר אורן חסון(10.1.2019, 15:57)

שלי יקרה,

אתם שונים זה מזה. צריך לקחת את זה בחשבון כדי א. להשלים עם מה שיש, ובעיקר אם את מחליטה שזה "מספיק טוב", גם אם היית רוצה לשפר. ב. כדי לנסות לבנות מתוך זה באופן חיובי.

את אוהבת לשבת בסלון עם מוזיקה. יכול להיות שבעינייך זה רומנטי, אבל כנראה שבעיניו זה משעמם, ללא האקשן של סרטונים שהם לא מעניינים לפי טעמך. קשה לדרוש ממנו לשבת איתך לשמוע מוזיקה, כשהוא לא יודע מה לעשות בזמן הזה.

אני חושב שאת לא מצפה באמת שהוא יקשיב איתך למוזיקה. אני חושב שאת רוצה שיהיה רומנטי יותר איתך. שיהיה איתך. שתדברו. שתרגישו זה את זו פיזית, במגע. את זה אפשר גם במיטה, בעיקרון, אבל את חוששת אולי שבמיטה הוא יהיה שבוי של המחשב והסרטונים, ואת תרגישי את האכזבה מקרוב יותר.

אני חושב שאתם כן צריכים לדבר על זה. כלומר, א. לקבל שאתם שונים במה שאתם אוהבים, ב. לאפשר לכם את מה שאתם אוהבים. אבל גם ג. לנסות לחבר דברים כך שבמקביל יהיה גם ביחד. לא כל הזמן, כי כנראה שזה לא עבוד, אבל בחלק מהזמן. כך שאת לא צריכה להיות ביקורתית, כמו להביע את הצורך שלך, ומה שהיית רוצה שיהיה, בצד הצרכים שלו, כי יש לך צרכים אחרים שדורשים גם את הנוכחות שלו, והם חשובים לך. ותצטרכי אולי לחשוב מראש על אפשרויות כמו איך עושים את זה מבלי שהוא ירגיש מותקף, אלא נדרש ורצוי. וצריך לקחת בחשבון שמה שלא יהיה כאלטרנטיבה, צריך להיות לו מספיק מעניין, או חשוב, כדי שיהיה לו כדאי.


בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com