הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להחליט מי את

ד"ר אורן חסון(14.1.2019, 15:52)

בת אדם יקרה,

את במצב מאד רגיש, פגיע, וכועס. אבל כמה שאני רואה, עדיין, למרות שעברו חודשיים מאז ההתכתבות הקודמת, לא עשית צעדים ממשיים לקראת התרת הסבך הזה שבו את נמצאת. לכן, אולי לפני כל דבר אחר, וגם אם זה מאד מאוחר ויש לך מועד קרוב של פחות משלושה חודשים שבו הכל ישתנה – יעזור לך מאד מאד ללכת לטיפול. גם כי את צריכה להחליט, ובשל הפגיעות המודעת שלך (פגיעות, הפעם לא במובן שאת נפגעת בקלות, אלא שלקראת הלידה ואחריה תצטרכי הרבה עזרה, ויהיה לך קשה מאד להתמודד לבד עם תינוק ועם הילדים הרכים), את צריכה להחליט עד אז, ולהכין את הרקע.

בחודשיים שחלפו מאז כתבת קודם, נראה שבעלך התרכך קצת, ואולי כועס פחות, גם אם לא מוכן לעשות את מה שאת רוצה שיעשה, ואת התרחקת יותר. אבל לא התרחקת מספיק כדי שהאלטרנטיבות שלך, להיות לבדך, ברורות והחלטיות מספיק. עוד לא לגמרי החלטת. לכן הצעתי שתלכי לטיפול, כדי לקבל את הכוח. כי את זקוקה להרבה כוח בין אם ההחלטה שלך תהיה להישאר איתו, ובין אם ההחלטה שלך תהיה להישאר לבד.

לגבי הילדים – אמרתי שלדעתי חשוב מאד, אם תחליטי להיפרד, להתייעץ עם פסיכולוג של ילדים, כדי לקבל הכוונה הורית. רצוי ביחד, לאחר החלטה, כדי שהויכוחים של הטלת האשמות יהיו מאחוריכם, אבל אם זה לא אפשרי – לבד. אל תבטלי את זה כלא טוב אם זה לא שניכם. זה כן טוב וחשוב גם אם זה לבד, ולקבל את ההסבר איך לנהל את זה כשאת האחראית הבלעדית למידע שאת מקבלת.

אם את לא רוצה ללכת לטיפול לבדך, את מחוייבת להחליט, ודי מהר, לאיזה כיוון את הולכת. אני לא יכול לומר לך שהכי נכון זה לחתוך עכשיו. אני גם לא יכול לומר לך שהכי נכון הוא לנסות ביחד. אני לא יודע מספיק טוב, וקשה לי להעריך עד כמה את מרוחקת ממנו ובאמת לא רוצה קשר ומגע, או אולי עד כמה האמירות שלך נובעות מכעסים. גם זה וגם זה יכולים להביא אותך לכתוב לי את אותו המכתב בדיוק. אני חושב שאת יותר מרוחקת מאשר כועסת, ושזה המניע העיקרי, אבל אני לא יכול להיות בטוח. אני לא בטוח שאת יכולה להיות בטוחה. זו עוד סיבה ללכת לטיפול. היה לי יותר קל להעריך זאת לו היינו כבר לאחר הפגישה שלישית או הרביעית. לכן, אני לא יכול לייעץ לך מה לעשות בעניין הפרידה והגרושים. אני יכול לעזור לך בבחינת המניעים והסיכויים, ולהציע לך ללכת לטיפול – כי לא עשית משהו ממשי בחודשיים האחרונים, ואני לא רואה ממך סימנים להחלטה חד משמעית גם עכשיו.

המורכבות של מצבך ברורה לי. גם הקושי להגיע להחלטה. אולי סמלי, לכן, שבחרת בתור כינוי שלך את הכל ביחד: בן אדם, אשה ואמא. אבל את צריכה להגיע להחלטה, או לקחת עזרה מקצועית רצינית בבחירת הדרך ובחיזוק נפשי לאחר מכן.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com
הודעה בפורוםספקות לאחר פרידהבן אדם, אישה, אמא. ‏12.1.19
הודעה בפורוםקישור להתכתבויות קודמות?ד"ר אורן חסון ‏13.1.19
הודעה בפורוםקישור להתכתבויות קודמות?בן אדם, אישה, אמא. ‏14.1.19
הודעה בפורוםלהחליט מי אתד"ר אורן חסון ‏14.1.19
הודעה בפורוםלהחליט מי אתבן אדם, אישה, אמא. ‏17.1.19
הודעה בפורוםהזמן הלוחץד"ר אורן חסון ‏21.1.19