הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להגיע להסכמות כאשר אתם לא מסכימים

גלי(14.1.2019, 19:54)

שלום ד"ר אורן,

תודה על תשובתך, הארת את עיני ובמקביל מלווים אותי ספקות שאני לא יודעת כיצד לגשת אליהם. יתכן ולא הייתי ברורה - מאז שאני מכירה את בעלי הוא נתמך ע"י הוריו כלכלית באופן כמעט מלא, כל פעם מסיבות שונות, ותמיד הן מוצדקות בפן מסויים. אני מאמינה בו, רוצה בטובתו ושימצא סיפוק וערך בעשייה שלו. אני מוטרדת כיוון שהוא עצמו לא נראה שמח עם המצב - הוא עצוב, מביע ספקות לגבי יכולתו לעמוד בפני עצמו, מרגיש אשם על כך שמקבל כסף מהוריו (שניהם פנסיונרים עם אמצעים מוגבלים). כעת הוא מבקש את עזרתי, שאני אפרנס אותנו כדי שיוכל להוריד את הישענותו על הוריו. הצעה זו מכבידה עלי, מלחיץ אותי לחשוב שאצטרך לשאת ברוב הנטל. בעלי איש הגון וטוב, הוא מבין שזה מלחיץ אותי אך אומר שזה רק לתקופה. במקביל הוריו מעבירים את המסר שכדאי להמשיך במצב כפי שהוא ואף לקחו אותי לשיחה והסבירו לי שבנם חלש נפשית ואל לי להעמיס עליו.

אני רואה בבעלי איש מוכשר ובעל כוחות. מכאיב לי לחשוב שאלו המסרים שמקבל מהוריו. הצעתי לבעלי ללכת לטיפול זוגי אך לדבריו הוא אינו מוכן לכך כעת. יתכן ואם אגיע לטיפול בעצמי אוכל גם כך להביא תועלת.

אני עומדת בפני התלבטות - האם להסכים ולפרנס את שניינו וכך להוריד את התלות בהוריו, ולספוג את הלחץ בכדי שאנחנו נהפוך ליחידה אחת, חזקה יותר שלא תלויה באחרים באופן יומיומי כ"כ, או מנגד להמשיך להתמך ע"י הוריו ולקוות שהמצב ישתנה בזמנו שלו.

אשמח לדעתך

תודה