הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

אפשרויות טיפול

ד"ר אורן חסון(21.1.2019, 12:00)

גלי יקרה,

הדילמה הקשה שלך מוצדקת. את צריכה לפעול בתנאים של חוסר ידיעה לאן העתיד ייקח אתכם, שזה אומר קודם כל את ההצלחה המקצועית של בעלך, ובעקבות כך, את שניכם ביחד. האם תעלו לגבהים אם הוא יצליח, או תידרדרו לבור שקשה יהיה לצאת ממנו, אם לא. יש כאן שאלות מתמטיות כלכליות (קוראים לזה תוחלת הצלחה, לעומת תוחלת הכישלון – כמה טוב או רע זה יהיה, מוכפל בסיכוי להצליח או להיכשל), ושאלות ערכיות ופסיכולוגיות – האם לתמוך בו, כי כך צריך לעשות מול בן זוג שאת אוהבת? האם בכל תנאי? איך לחזק אותו? ואולי גם איך להצביע בפניו על הסיכונים, ואיך להחליט מתי לוותר על חלומות? - ומה זה יעשה לו, ואיך הוא יתמודד עם זה?

ויתכן מאד שאת צודקת, בכך שההורים שלו מחזקים אצלו, מבלי דעת, את תחושת חוסר המסוגלות.

אני חושב שאת יכולה לסייע לו גם אם תלכי לבדך לטיפול. גם כי גם את צריכה חיזוק, וזה לא פשוט עם הדילמה המורכבת הזו, וגם כי את יכולה להסתייע בהדרכה, לדעת איך לנהל ולהוליך כיוונים משפחתיים בשיחות ביניכם, ותוך כדי זה לחזק את הקשר, ומבלי לפגוע בו.

אני מתייחס לאפשרות של טיפול זוגי לבד אצלי באתר, גם אם בקצרה, בסוף הדף העוסק בטיפול זוגי ואישי (לחצי על הלינק).
אני לא יודע היכן את גרה, אבל אם את מרוחקת מתל-אביב (הקליניקה שלי) – ראי את האופציה של טיפול מרחוק (יש שני דפים באתר שלי המתייחסים לזה – טיפול זוגי אצלכם בבית, וטיפול פסיכולוגי פרטני אצלכם בבית). אם הדרך שבה אני רואה את הדברים מתחברת לך, את מוזמנת ליצור איתי קשר, ולדבר על אפשרויות טיפול.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com