הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

כשאי אפשר חצי ילד. מה עושים?

ד"ר אורן חסון(21.1.2019, 12:05)

ליזה יקרה,

הוא נותן לך מסרים כפולים: הוא צריך אותך, אבל רוצה שתחיי איתו בתנאים שלו, כלומר, ללא ילדים. אם את חושבת שהוא לא מתכוון ברצינות, אני חושב שכדאי שתחשבי שוב. זה לא אומר שהוא לא יסכים, אולי, מתישהו, לילד אחד. אבל המאבק שלך, כאשר תרצי ילד בעוד ארבע שנים, יהיה קשה מאד. או כי במשך ארבע שנים הללו תמשיכו להאבק על התנאים שיהיו בעוד ארבע שנים, וזה יעכיר את האוירה, ויגרום לחיכוכים ולמריבות ביניכם – כמעט בהכרח, כי את לא תהיי מרוצה, והוא ירגיש צורך להסביר לך מה עמדתו הנחרצת שלא תפתחי אשליות, או כי תחליקי את הדברים עכשיו, ובעוד ארבע שנים הוא כבר יהיה משוכנע שהשלמת עם זה, ובטוח שיש לו את הכוח להחליט כי נשארת איתו את כל הזמן הזה א. בידיעה שזה מה שהוא רוצה, ולכן, גם אם פה ושם התבטאת אחרת, ידעת שכך יהיה ואת לא זכאית לחשוב אחרת. ב. כי את אוהבת אותו, כי את מבוגרת יותר, וכי אין לך הרבה אופציות.

אני מכיר את הדברים האלה מקרוב, כי היו ויש אתי זוגות מטופלים במצב דומה. זה מאבק תמידי.

המחשבה שלך שאת רוצה ילדים רק איתו, היא מחשבה נוכחית. אם תפרדי ממנו, תמצאי יום אחד מישהו אחר שתרצי ילדים רק ממנו. כך הדברים קורים. אבל את אוהבת אותו, ולכן מדמיינת את החיים איתו בהמשך, ועם ילדים, כפי שאת רוצה, ושהוא יאהב אותם "כי הוא אדם טוב" או "כי איך יכול להיות שלא יהיו בו רגשות לילד/ילדה שלו?" אני יכול להבין את התחושות שלך, אבל את צריכה להבין שהוא מתכוון למה שהוא אומר. ולכן מה שאת מחליטה זו החלטה קשה. כי גם אם הוא יסכים לך לילד אחד, החיים שלכם יהיו מורכבים ומלאי חיכוכים. אם תביאי ילד, הוא לא ירצה להשקיע, כי הוא לא רוצה "לשלם את המחיר". הוא רואה בזה חלק משמעותי ממי שהוא, וצריך להפנים את זה. זה לא אומר שהוא לא יהיה אבא, אבל זה יהיה תהליך קשה וכואב, ואולי רק חלקי. זה לא החיים שאת רוצה, ליזה.

ועם זאת, אני מציע לך גם לקרוא שני דברים שכתבתי על הנושא הזה פעם, משתי נקודות המבט – שלו ושלך: נקודת מבטך, נקודת מבטו (המאמר הראשון בסידרה – מתי לגלות לה שאני לא רוצה ילדים?)

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com