הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להפנים ולהשלים עם זוגיות טובה

ד"ר אורן חסון(21.1.2019, 12:19)

שירן יקרה,

יש לכם זוגיות מעולה, אבל את מקבלת מסר כפול: אני מאד אוהב אותך, את האחת שלו להמשך החיים, ובכל זאת הוא מביע הסתייגות, ובשני עניינים: החיים המשותפים, ושחסר לו יותר ריגוש. את שני הדברים את לא ממש מבינה עד הסוף, ואולי בצדק. האם הוא לא רוצה חיים משותפים באמת בגלל הילדים? ואם כן, מה בעצם זה אומר עליו? ומה זה אומר על איך שייראו החיים שלכם כל החיים? ואם הוא רוצה יותר ריגוש, האם הוא באמת שלם עם הקשר שלכם, או שיש לו הסתייגויות מסויימות שאולי בגללן בכלל הוא לא רוצה חיים משותפים? ואולי בכלל חסר לו הריגוש של חיי הרווקות, או לפחות של הפוטנציאל הזה שעדיין באויר כל עוד אתם לא חיים ביחד? וזה המסר הכפול. את רוצה להאמין לו, אבל את מקבלת סימנים לא ברורים שאין בהם התחייבות ומחוייבות, וזה מערער את הבטחון שלך.

אם את רוצה חיים משותפים, וזה חשוב לך, זה צריך להיות על השולחן. אם הוא מתנגד, הסיבות שלו צריכות גם כן להיות על השולחן. השאלה היחידה היא אם אלו הסיבות האמיתיות או לא, וכאן – את צריכה יותר הסברים. לפחות יותר ממה שנתת לי: מה זה אומר "בגלל הילדים"? האם הוא לא רוצה להתנהל כבן זוג שלך מול הילדים שלך? האם לא נוח לו להיות איתם, לפעמים לבדו? האם בגלל הילדים שלו? האם לא נוח לו שאת תהיי לפעמים לבד איתם? האם האמא שלהם לוחצת עליו בעניין הזה? (ראי את השאלה של רונית אחרייך)

אלו הם דברים שצריכים להיות גלויים יותר, ואני לא בטוח אם הם גלויים מספיק. ויש לזכור, גם אם הוא לא חושב שהזוגיות שלכם 'מושלמת', זה לא אומר שהוא לא יכול להאמין שהיא 'טובה מספיק'. אבל אולי הוא צריך להפנים את זה, ולהשלים עם זה. ובאופן שגם את תרגישי ביטחון.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com