הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

החלטות מורכבות ואי בהירות של גבולות

ד"ר אורן חסון(21.1.2019, 12:21)

רונית יקרה,

לאבות גרושים יש לפעמים חוסר ביטחון מהותי ובסיסי יותר מאשר לאמהות גרושות, והוא שהם עלולים לאבד את הילדים. זה עלול להשפיע מאד על דרך ההתנהלות שלהם, וחשוב להבין את זה.

את שואלת שתי שאלות. הראשונה נוגעת לילדים שלו, ועלכך לא אוכל לענות, היות שאני לא יודע מה הרקע של הילדים, ומה הקשיים שיש או אין להם. האם יציאה משותפת תחזק אותם כי תתן להם תחושת יציבות, ואולי תחליש אותם דווקא כי תיטע בהם אשליות ותקוות שלא יתממשו בהמשך? בשביל זה צריך להכיר את מערכת היחסים שלהם. לכן אין לי תשובה חד משמעית לזה. אני מקווה שלבן זוגך ולאשתו יש, אבל אני לא בטוח אם הם קובעים זאת מתוך הכרת הילדים ומתוך שיחות עם פסיכולוג של ילדים, או שהם (או היא, או הוא) מכניסים למשוואה את מה שהם רוצים ומקווים, ומשתמשים בילדים כתרוץ, ולא את מה שנכון לילדים באמת.

השאלה השניה נוגעת אליך, וליחסים שלך איתו. כאן, ברור שאת מרגישה פגועה וחסרת ביטחון. האם בן זוגך ירגיש בטוח ונינוח אם את תצאי עם אבי ילדייך לטיול דומה? האם זה יהיה סוף הדרך שלכם? האם הוא יגיד לך שהוא יהיה בסדר עם זה רק כי הוא יודע שזה לא יקרה, ורוצה שתאשרי את מה שהוא רוצה? ברור שהאפשרות של טיול כזה מערערת אותך.

כאן, אנחנו נכנסים לשטח האפור של אי בהירות ושל ערכים, נתינה ופלישה זה לתוך חייו של זה. האם הזוגיות מושתתת על אמון מוחלט? האם היא צריכה להיות כזו? האם מותר לך לומר לו שזה מערער אותך? האם זה מחליש את האופן שבו הוא רואה אותך? האם מותר לך להתערב בכלל בחיים שלו, מבלי להבהיר מהם הגבולות שלך, ורק להחליט אם זה מתאים לך או לא? האם לומר לו כשזה לא מתאים לך, כדי שיבחר? – אלו שאלות מאד מורכבות, שאת צריכה לנווט ביניהן, וקשה לנווט ביניהן. יתכן ששיחות משותפות עם איש מקצוע טיפולי יעזרו לכם להציף דברים שכרגע קשה לכם להציף לגמרי, כדי שלא לפגוע בקשר – למרות החרדה שהחלטה כזו או אחרת תפגע בקשר בכל זאת.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com