הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

על השולחן או להתמודד עם מה שיש

ד"ר אורן חסון(27.1.2019, 1:25)

שירן יקרה,

חבל שהפרדת את השאלות שלך, כי הייתי יכול להיות יותר מדוייק לו ידעתי ששתי השאלות הן שלך. אחרי הכל, שתי השאלות נוגעות לילדים שלו כעניין מרכזי ביניכם. הוא רגיש למה שהם חושבים ומרגישים, ומאד חרד שלא לפגוע בהם. עקרונית, זה טוב ויפה. האם הוא עושה זאת באופן נכון – אני לא יודע. יתכן שהוא מנסה למנוע פגיעה, אבל יחד עם זה הוא גם לא יודע לשים להם גבולות כדי שידעו להתמודד עם המציאות, אבל גם יתכן שהילדים אכן רגישים יותר, בשל מה שהם ואולי בשל ההשפעות של אמא שלהם, ואולי אפילו בהשפעות אבא שלהם, וצריך ללמוד איך להתמודד עם זה נכון. אני לכן לא יכול לומר לך מה נכון עבורם בתנאים שלהם. זה כן נראה שהרגישות מולם היא קצת יוצאת דופן. אולי בצדק, ואולי הרגישות הזו היא חלק מהבעיה. אבל זה מקרין עליך.

וכשהוא מצד אחד אומר לך שהוא לא מתרגש מספיק, או מספיק פעמים בנוכחותך, ומצד שני רוצה ללכת עם גרושתו לטיול חו"ל שבו לינה משותפת למען הילדים, אין ספק שזה מערער אותך.

לצערי, לא אוכל לתת לך את מה שאת מבקשת, ולומר לך שהצדק איתך, ושהוא צריך להתרגש איתך מאד, ושהוא לא צריך לנסוע עם גרושתו. מה היית יכולה לעשות עם זה? העניין מורכב הרבה יותר. אתם אמנם מדברים הרבה, אבל אני לא חושב שאתם שמים את הדברים באופן מספיק גלוי על השולחן. אולי כדי שלא לפוצץ את העסק, אולי כי את חוששת מלפגוע ברגישויות שלו. הדברים אמורים להיות על השולחן, כולל הפגיעות שלך והקשיים שלך, אבל באופן שלא יפגע בקשר. ובאופן שלאחר שיחה מקיפה, או שהוא ישנה משהו בהחלטות שלו, או בהשלמה שלו עם הקשר איתך, או שאת תשלימי עם המצב, כי הוא הכי טוב שיש, וכי את סומכת עליו, או אומרת לעצמך שזו הדרך הטובה ביותר להתנהל בתנאים האלה.

אני לא אומר שזה פשוט. זה מה שעושים לפעמים בטיפול, כקשה להסתדר לבד. אבל זו הדרך להגיע להשלמה טובה יותר. האלטרנטיבה היא להחליט שלא לסכן, ולהגיד לעצמך שאת לא מרוצה, אבל את מצליחה להתמודד עם מה שיש.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com