הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לבנות עוד

ד"ר אורן חסון(24.2.2019, 12:41)

דנה יקרה,

אתם שמונה שנים ביחד, נשואים שנתיים, ומאז שאתם נשואים, את מרגישה שהוא מרוחק יותר. יתכן מאד שבהתחלה האיפוק והריחוק שלו מצאו חן בעינייך, ואולי דווקא כי זה היה דומה לך, גם אם אולי מוקצן קצת יותר, והוא לא הלחיץ אותך בצרכים הזוגיים שלו. אולי איתו היה לך יותר חופש מאשר עם אחרים, שהיו תובעניים יותר.

מצד שני, את פתוחה ונוח לך עם המשפחה שלך, אולי בניגוד לאחרים – ואז האופי שלו בולט לך לעין. ואם נשים לזה תמונת מראה: איך הוא עם המשפחה שלו? איך את עם המשפחה שלו?

את מספרת לי שלפעמים טוב לך איתו, ואז זה מציק פחות, ולפעמים, כשלא טוב לך, הרבה יותר קשה, והדברים שלא מסתדרים לך מקבלים משמעות רבה הרבה יותר. זה כשלעצמו לא צריך להפחיד, כי כולם כך. השאלה היא רק באיזו עצמה, ועד כמה זה מקשה עליך לקבל החלטות נכונות ולבנות זוגיות טובה יותר.

צר לי על התגובה המאוחרת שלי שנובעת מהעובדה המצערת שהפורום קרס לשלושה שבועות . אבל אני חושב שכנראה מקומות הנפילה שלך נמוכים מדי, ואולי גם נמשכים זמן רב מדי – ואולי זה משפיע גם עליו. נראה לי, לפי דברייך, שהוא מגיב לאט יותר, אבל הוא מגיב בריחוק משלו – כי אחת הסיבות לריחוק מאנשים הוא הצורך להמנע מפגיעה. כשאת מפגינה חוסר אמון, או דרישות שקשה לו להרגיש שהוא יכול להגיב להן – גם אם הוא מאד רוצה כדי להמשיך ולקיים את הקשר המשפחתי שלכם – הוא נפגע, ואולי מתרחק עוד. העבודה שצריכה להיות לכם היא זוגית, כדי לעזור לכם לקבל היסוסים והסתייגויות כחלק טבעי של הזוגיות, שלא אמור לערער על האהבה ועל הקשר המשפחתי שהתחלתם לבנות. זה לא קל, כי כרגע אתם חווים זאת כמשהו שמערער על הבטחון שלכם זה בזה, וגם על הרצון שלכם או שלך, לפחות) להמשיך את הקשר. אם תצליחו ללמוד ביחד להתגבר על הפגיעות מחד (אולי יותר מצידו), ועל הצורך בשלמות מהצד השני – שבאה דרך השוואות לאחרים (כנראה יותר מצידך, כשאת צריכה לקחת בחשבון כשאת עושה השוואות שגם את שונה מאחרים בצרכים ובנטיות), יהיה לשניכם קל יותר לבטוח זה בזה, ולהאמין שכאשר אתם ביחד, בסך הכל טוב לכם ויש לכם מה לבנות עוד.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com