הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

בעלי והילדים

הילה(9.3.2019, 10:10)

שלום ד"ר,

יש לי בעיה שמפריעה לי מאוד. אני בשנות ה-30 לחיי ובעלי בשנות ה-40 (יש בינינו פער של 10 שנים). יש לנו ילד בן 4 ותינוק בן מספר חודשים.

לפני שהתחתנו בעלי דיבר הרבה על החשש שלו מהבאת ילדים והרבה פעמים גם העלה את האפשרות שלא להביא ילדים כלל. כשהתחלנו לדבר על כיוון של חתונה אמרתי לו בפירוש שאני רוצה ילדים ושהוא צריך לקבל החלטה לפני שמתחתנים. בסופו של דבר הוא אמר לי שהוא רוצה (גם אמרתי לו שילד אחד זו לא אופציה, שאני רוצה לפחות שניים והוא הסכים).

בעלי מאוד משתדל להיות שוויוני בכל מה שקשור במטלות הבית והטיפול בילדים, הבעיה היא שהוא כל הזמן נותן הרגשה שהוא מתוסכל, שהוא לא מרוצה מההחלטה של הבאת ילדים. הוא מתלונן המון (לא רק על זה, בכללי הוא בן אדם מתלונן). הבעיה היא שהוא מאוד "קצר" עם הילדים, בעיקר עם הילד הגדול שכבר מבין הכל, וכשהוא מעצבן אותו הוא יכול לצעוק עליו ולומר דברים כמו "נהרסו לי החיים", "נמאס לי מכל זה כבר" וכדו'. הוא גם אמר לי מספר פעמים שאם היה יכול לחזור אחורה הוא לא היה מביא ילדים.

ממש כואב לי לראות את היחס שלו לילד, שבסך הכל הוא אמנם קשה כרגע אבל מתנהג כמו ילד בן 4...בודק גבולות ולפעמים מעצבן וקשה. כמובן שגם לי לפעמים קשה אבל אני מאוד משתדל להיות סבלנית איתו כמה שאפשר.

דיברתי עם בעלי הרבה פעמים על כך שהוא צריך להיות יותר סבלני איתו, פחות לצעוק עליו ובטח שלא לומר לידו דברים פוגעניים כי הוא מבין הכל וזה עלול לפגוע בדימוי העצמי שלו, אבל זה חוזר על עצמו כמעט כל יום וכואב לי עליו נורא! בעלי מארגן את הילד לגן בבוקר כי אני עם התינוק, ולפעמים אני ממש בוכה מלשמוע איך הילד מתחיל את הבוקר בצעקות וכעסים מצד אבא שלו וככה הולך לגן (בד"כ אני מנסה להתערב ולדבר עם הילד בצורה נעימה כדי לאזן קצת). גם בעלי לפעמים מרגיש רע ואומר לי אח"כ שהוא לא היה צריך לצעוק עליו ככה, אבל אז שום דבר לא משתנה. אני מרגישה שאם איש צוות בגן היה מדבר ככה אל הילד שלי הייתי מוציאה אותו מיד מהגן, אבל כשזה אבא שלו אין לי איך להגן עליו מזה.

מה אפשר לעשות? הצעתי לו שנלך להדרכת הורים והוא סרב, אני אובדת עצות.