הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

שמירה על יציבות

ד"ר אורן חסון(10.3.2019, 13:18)

ספיר יקרה,

אפשר להבין שאת רוצה לחדש את תחושת החופש שיש בתנועה ובריקוד. יש בזה באמת הרבה תחושה של שחרור, פיזי ונפשי. העניין הוא שגם את מבינה שבקבוצה הספציפית הזו שבה היית, את עלולה לשקוע בביצה רגשית, שתהיה קיימת שם גם ללא רצונך, כי היא חלק מעברך, היא מה שהרגשת והיית שם, היא נוכחות העבר שלך שם, והיא מה שאחרים מרגישים שם. על רוב הדברים הללו אין לך שליטה.

אני חושב שאת יכולה להבין את בן זוגך לפחות בשאלת חזרתך למקום הזה, גם אם הוא יודע אך מעט ממה שחווית שם או ממה שהיית שם. נדמה לי גם את, אפילו אם אינך קנאית מהממוצע, היית חשה שלא בנוח אם הוא היה שוקל להגיע למועדון כלשהו או חברה כלשהי שבה היו לו יחסים חופשיים עם חברות המועדון הזה. לא רק כי תחששי שהוא עלול לחזור בהדרגה למה שהיה, אלא גם כי הפיתויים במקום שכזה רבים יותר, כי כך רואים אותו אחרים, והאוירה סביבו תהיה כזו.

אני מבין את הקושי, אבל אני חושב שבתנאים האלה נכון לחפש תחליפים אחרים. גם אם את מרגישה שאת שונה ואחרת, גם אם את חושבת שהנה, דווקא שם זו הזדמנות "לתקן", לפעמים כמו מכור לסמים, הנוכחות שלהם עלולה לגרור אותך מחדש, אפילו אם זה ייקח הרבה זמן, כי לא תמיד תהיי שלמה עם עצמך כפי שאת עכשיו. ואם תהיי פחות שלמה עם עצמך, אולי כי תריבו קצת, ואולי כי יהיה לך קשה בגלל העבודה ולא תקבלי מספיק גיבוי ותמיכה, רצוי שתהיי בסביבה שתשמור עליך, ותעזור לך לשמור על היציבות של מה שיש לך, ולא בסביבה שתגרור אותך לכיוונים אחרים.

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com