הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

כשהוא מתקשה לקחת אחריות

ד"ר אורן חסון(10.3.2019, 13:20)

הילה יקרה,

אני מבין שבן זוגך מתקשה לעמוד בלחצים. העובדה שהוא מראש לא רצה ילדים מקלה עליו לגלגל את האחריות ממנו והלאה, ולוותר על התמודדות. כי בעיניו, זו לא 'אשמתו', ואז הוא קורבן של הנסיבות, ואולי שלך, ולכן מותר לו לדרוש הקלות, או לתבוע אותן, או לגרור אותך וגם את הילדים למאבקים שדרכם הוא מנסה להשיג את ההקלות האלה.

את צודקת שטיפול דרוש. אני מבין אותו, שהוא לא רוצה טיפול שכזה, שכן זה רק ידגיש עד כמה הוא לא בסדר. מכאן שכל העניין צריך להעשות בעדינות רבה, כדי שיהיה מוכן לקבל עזרה.

מה שהייתי מציע לך זה ללכת לבדך לטיפול זוגי. לבדך, מבחינתו לטיפול אישי או זוגי, איך שתרגישי נכון יותר להציג את זה בפניו, כי כך או כך, את הולכת לשם לבדך. ושם לקבל כלים איך להתמודד ולעזור לו לשנות את גישתו בהדרגה. זה אפשרי, זה לוקח זמן, אבל את יכולה להיות המתווך שיעשה זאת. אני עושה זאת מדי פעם עם זוגות שצד אחד לא רוצה להגיע, והשני מתקשה להתמודד ולכן גם לתפקד, הן בקליניקה שלי, והן עם מטופלים שנמצאים רחוק, כולל בחו"ל, בעזרת פגישות וידיאו מקוונות. הדבר אפשרי, בעיקר אם תצליחי לומר לעצמך שאת מוכנה לקחת את המשא הזה עליך, ואת האחריות הכולל ליצור שינוי, גם אם הוא, לכאורה לפחות, מתקשה לומר בגלוי שהוא זקוק לעזרה, או מתקשה לבקש עזרה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com